Wielu z Was zapewne zastanawiało się lub wciąż zastanawia się, po co właściwie używać olejku do brody? Dla niektórych to zagadnienie może wydawać się banalne, jednak ten artykuł został stworzony, aby przybliżyć tę wiedzę tym, którzy wciąż mają wątpliwości. A przy okazji przekonać ich, że olejek do brody to naprawdę kosmetyk, który odmieni Twoją brodę. Oraz dlaczego tak jest.
Do czego służy olejek do brody?
Olejek do brody przede wszystkim służy do pielęgnacji brody. Nakładanie olejku do brody to najbardziej podstawowy element dbania o brodę. Bezsprzecznie. Poza odżywieniem, zabezpieczeniem i delikatnym nabłyszczeniem włosów na brodzie by wydobyć jej kolor, dobry olejek do brody zajmie się również problematyczną skórę znajdującą się pod brodą. Odżywiona skóra przestaje swędzieć, łuszczyć się, zachowuje sprężystość i młody wygląd. Ponadto olejek do brody zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie słoneczne, mróz, wiatr, chlorowana woda etc.
Zadbane i wypielęgnowane włosy na brodzie zaczną się lepiej układać i poddawać przy czesaniu oraz stylizacji. Dodatkowo zyska na miękkości i sprężystości, co na pewno docenią wszystkie kobiety znajdujące się w Twoim najbliższym otoczeniu. Dzięki dobrej mieszance olei zarówno broda, jak i skóra pod nią, stają się zdrowsze. Dodatkowo olejek do brody świetnie przewodzi zapachy, dzięki czemu broda będzie pięknie pachnieć i nie będzie tak „przyjmować” zapachów z zewnątrz, takich jak dym papierosowy czy zapach jedzenia.
Niezależnie czy jesteś posiadaczami bardzo długiej brody, czy delikatnego zarostu olejek do brody może Ci się przydać. Jeśli posiadasz krótki zarost, olejek będzie walczył z uczuciem swędzenia i ze stanami zapalnymi spowodowanymi goleniem, a także poprawi Twoje funkcjonowanie społeczne – w końcu nie będziesz drapał swoich najbliższych, a przy okazji siebie. Dla chcących zapuścić długą brodę – ułatwi to zadanie, ponieważ Twoje włosy przestaną się wykruszać, a cebulki włosów będą lepiej odżywione, przez co szybciej będą przybywać do niej dodatkowe centymetry.
-
199,00zł z vat
Kiedy olejki do brody uratują twoją skórę i brodę?
Jeśli odczuwasz:
- odczucie szorstkości skóry,
- nieprzyjemne napięcie skóry,
- twardość włosów na brodzie,
- wrastanie zarostu po goleniu,
- występowanie złuszczeń, drobnych pęknięć i zmarszczek,
- wzmożoną wrażliwością na alergeny i inne substancje drażniące
- brak porostu brody,
- nieprzyjemny zapach z włosów na brodzie.
Posiadasz:
- zmniejszoną odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne,
- trudności w gojeniu ran i uszkodzeń,
- zmiany trądzikowe,
- rogowacenie naskórka,
- zmarszczki i drobne pęknięcia,
- łuszczącą się skórę lub tzw łupież na brodzie,
- rozdwojone końcówki na brodzie,
- kruszące się, sztywne, matowe włosy na brodzie.
A chciałbyś:
- posiadać brodę przyjemną i miękką w dotyku,
- poprawić elastyczność włosów na brodzie i skóry pod nią,
- wyregulować pracę gruczołów łojowych,
- zachować odpowiedni poziom nawilżenia cery,
- zachować skórę w jak najlepszej kondycji
- zapuścić zdrową brodę,
- nadać brodzie delikatny błysku wydobywającego jej kolor,
- oraz piękny zapach mogący zastąpić perfumy.
Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na większość pytań to prawdopodobnie cierpisz na niedobór kwasów tłuszczowych. Ich niedobór może powodować nawet takie choroby skórne jak łuszczyca, zapalenie atopowe skóry czy nadmiernie wysuszenie. Aby uzupełnić niedobory kwasów tłuszczowych na brodzie najprościej jest używać odpowiedniej mieszanki olejów zawartych w olejkach lub balsamach do brody. Należy również unikać emolientów syntetycznych.
Czym kierować się wybierając olejek do brody?
Poszukiwania najlepszego olejku do brody to nie lada wyzwanie. Aby to zrobić kieruj się nie tylko zapachem produktu, ale również jego składem. Zapach jest oczywiście ważny. Olejek do brody zastępuje wielu mężczyznom perfumy. Jednak to skład produktu gwarantuje jego działanie. Za każdą wyjątkową właściwość produktu odpowiada inny składnik w nim zawarty. A ich wzajemne oddziaływanie na siebie, synergia i komplementarność, wpływają na to czy produkt jest dobry czy nie.
Wybieraj produkty oparte o naturalne oleje roślinne. Wykazują one bliskie powinowactwo do skóry, w przeciwieństwie do olejów mineralnych lub silikonów, ponieważ ich struktura jest zbliżona do substancji budujących skórę. Dzięki temu tłuszcze naturalne podawane zewnętrznie na skórę wykazują aktywność dermatologiczną, ochraniają przed utratą wody, regenerują uszkodzoną barierę lipidową naskórka, odmładzają skórę. Ponadto pełnią funkcję nośnika substancji aktywnych, dzięki czemu wiele substancji przenika do głębszych warstw skóry, w określony sposób wpływają na jej kondycję. Jeśli chcesz poczytać więcej o najlepszych olejach roślinnych do brody, które powinny się znaleźć w każdym olejku do brody przeczytaj koniecznie ten tekst.
Pamiętaj jednak, że perfekcyjnie działający olejek do brody musi nie tylko posiadać w swoim składzie same naturalne oleje i witaminę E. Nie wystarczy, aby posiadał najlepsze i najwyższej jakości oleje. Bardzo ważna jest również zawartość kwasów tłuszczowych, które tworzy cała mieszanka, a nie tylko pojedyncze surowce. Dodając nieodpowiedni olej łatwo można zaburzyć proporcje. I tak choć niektóre oleje mogą wydawać się atrakcyjne i dobre, jak np. olej kokosowy, w mieszance olei może wszystko zniszczyć. Dopasowane kwasów tłuszczowych w taki sposób, aby katalizowały swoje właściwości, a przy tym zachowały dobrą i szybko wchłaniającą się konsystencje, jest niezwykle ważne. Olejek do brody nie może być mieszaniną przypadkowych olejów.
Kto by chciał mieć nadmiernie przetłuszczoną brodę? Lub zatkać sobie ujścia mieszków włosowych i nabawić się trądziku i wypadania włosów? Żadnych chętnych? Wcale mnie to nie dziwi. Jeśli chcesz mieć pewność, że sięgasz po produkty w których składzie znajdziesz odpowiednie oleje, dopasowane z myślą o potrzebach brody i brodaczy, a także uwzględniające zawartość kwasów tłuszczowych wypróbuj koniecznie olejków brody od Cyrulików np. odżywczy olejek do brody Siłacz lub ultralekki olejek do brody Sailor Oil.
Jak często używać olejku do brody?
Częstotliwość używania olejków do brody to kwestia indywidualna. Wszystko zależy od stanu naszej skóry i rodzaju cery oraz od stanu brody i jej historii. Jeśli Twoja skóra jest sucha z natury prawdopodobnie będziesz musiał używać więcej olejku do brody, niżli osoby o skórze tłustej, które nadmiernie produkują sebum. W przypadku, kiedy Twoja broda jest skrajnie zniszczona również będzie wymagała częstszej aplikacji produktu. Z czasem, kiedy będzie w lepszej kondycji będziesz mógł ograniczyć użycie odżywczych produktów do brody.
Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z olejkami do brody zacznij od nakładania olejku do brody raz dziennie. Najlepiej po porannym myciu brody. Zobacz jak zareaguje na olejek Twoja broda. Czy od razu jest w lepszej kondycji? A może wieczorem masz ochotę i potrzebę nałożenia drugiej porcji olejku? Jeśli będziesz odczuwał potrzebę ponownego nałożenia olejku do brody zrób to. Na noc polecamy, jednak stosowanie bezzapachowych olejków do brody. Obserwuj swoją brodę i skórę pod nią i dopasuj częstotliwość nakadania produktu pod siebie.
W większości przypadków wystarczy nakładać olejek do brody raz dziennie. W okresach przejściowych możesz nakładać go częściej. A jeśli Twoja skóra i broda jest skrajnie wysuszona rób to tak często, jak tego potrzebujesz.
Kiedy używać olejku do brody?
Nakładaj olejek do brody po jej dokładnym umyciu łagodnym szamponem do brody, który nie wysusza nadmiernie skóry pod bordą np. Tygrysim szamponem. Nigdy nie nakładaj olejku na brudną skórę – zaszkodzisz swojej skórze. Możesz nabawić się wtedy trądziku i zaskórników. Ponadto produkty aplikowane na czystą skórę są przez nią lepiej absorbowane.
Warto również aplikować olejek do brody na lekko wilgotną brodę. Ułatwi Ci to nałożenie równomierne mniejszej ilości produktu. Pamiętaj czasem mniej znaczy więcej. W przypadku skoncentrowanych produktów, jakimi są naturalne olejki do brody, nadmiar stosowania i aplikowania zbyt dużej ilości produktu, nie przynosi lepszych efektów.
Czy olejek do brody to produkt niezbędny?
Olejek do brody to zdecydowanie najbardziej uniwersalny i pomocny produkt do pielęgnacji brody. To właśnie ten produkt, który robi największy efekt, kiedy dopiero zaczynasz dbać o brodę. Olejek do brody to jeden z najłatwiejszych w użyciu produktów, z którym poradzi sobie nawet początkujący brodacz. A do tego po prostu cholernie dobrze pachną. Dla nas olejek do brody to jeden z najważniejszych produktów do pielęgnacji brody, bez którego byłoby ciężko zachować brodę w perfekcyjnym stanie.
Brodacze! Dajcie znać w komentarzach czy chcielibyście dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat używanych olei roślinnych w pielęgnacji brody, a może wolelibyście artykuł o substancjach szkodliwych, których lepiej nie używać? Będziemy również wdzięczni za wszelkie polubienia i udostępnienia wpisu dalej! Do usłyszenia!
Dość standardowy tekst w temacie olejków…ale na początek cyklu ok :) Proponuję pónść kiedyś dalej – opowiedzieć o szczególach diety wpływających na zarost. Do tego – jak rozpoznać dobry olejek od złego, a w szczególności szkodliwego!
Luszczy mi sie skora pod broda, zewnetrzne metody typu olejek + kartacz nie moga sobje z tym calkowicie poradzic. Moze sa jakies suplementy wspomagajace od srodka?
Kubo, mamy za mało danych, aby dokładnie odpowiedzieć na Twój problem. Łuszcząca skóra pod brodą to najczęściej efekt braku pielęgnacji brody lub nieodpowiednia pielęgnacja, czasem może to być efekt chorób skórnych i wtedy potrzebna jest wizyta u dermatologa. Aby wykluczyć błędy w pielęgnacji najlepiej by było jakbyś opisał jak dokładnie pielęgnujesz brodę tzn. czym ją myjesz i jak często (silne detergenty jak sls, sles, csl i alcohol denat to najczęstszych sprawcy wysuszenia skóry)? Kiedy nakładasz olej, jak często, na kompletnie suchą czy wilgotną brodę? Czy kosmetyk, którego używasz posiada szkodliwe substancje? Jak często używasz kartacza? Może za często lub zbyt intensywnie czeszesz, a może jego włosie jest zbyt twarde dla Twojej skóry i podrażniasz ją? Jeśli wszystko w pielęgnacji jest ok to przed wizytą u dermatologa można spróbować zastosować jeszcze kilka trików. Nałóż na noc glicerynę, którą dostaniesz w aptece, a na nią koniecznie olej do brody dobrej jakości. Po kilku dniach zobacz czy jest lepiej. Gliceryny nie stosuj solo bez oleju, bo wtedy może mocniej wysuszyć skórę i nie stosuj zbyt często, bo przyniesie odwrotny efekt, przysporzy trądziku. Jeśli chodzi o suplementy to powinny być dobrane indywidualnie pod ewentualne niedobory jakie posiadasz, ale możesz spróbować sumplementować wit a+e i d+k2. Niemniej w tym wypadku lepsza będzie konsultacja z lekarzem, który przy niedoborach przepisze Ci np. witaminę A w dużo większych dawkach niż w preparatach dostępnych bez recepty.
Dziękuję za odpowiedź. Brodę myję szamponem z firmy XX, ok 2 razy w tygodniu, a tak to przeważnie tylko wodą i zostawiam do wyschnięcia (w sumie teraz bardziej mam zarost niż brodę). Olejek firmy X używam codziennie rano, przeważnie na suchą brodę, czasem na lekko wilgotną. Czasem po południu albo wieczorem jeszcze raz używam olejku firma XX Jojoba (nierafinowany, tłoczony na zimno). Kartacz firmy XX, używam nawet kilka razy dziennie (2-4), zarówno przed użyciem olejku jak i po. Co prawda nie mam porównania do innych kartaczy, ale jego włosie nie jest jakoś super twarde (szczotkę myję co ok. 2 miesiące szamponem do brody). Wcześniej tak nie dbałem o brodę, ale problem, chociaż mniej instensywny, dalej występuje. Może rzeczywiście jest to problem dermatologiczny.
Dziękuję i pozdrawiam.
Kubo, przed wizytą u dermatologa możesz jeszcze spróbować wymienić kosmetyki. Być może frakcja olei niezmydlonych w mydłach firmy X jest za niska dla Ciebie. Im wyższa frakcja olei niezmydlonych, tym mydło lepiej działa na skórę. U nas w mydłach poza wysoką zawartością olei niezmydlonych dodatkowo masz sok z aloesu o właściwościach nawilżających. Polecałabym też spróbować naszych olejów do brody, które mają bogatszy skład, poza olejem ze słodkich migdałów, arganowym i jojoba zawierają również olej z nasion baobabu (ze względu na wysoką zawartość nienasyconych kwasów jest polecany do cery zniszczonej i b. suchej, dodatkowo świetnie chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – silnym mrozem i upałem), olej abisyński (który świetnie uspokaja skórę i jest naturalnym zamiennikiem silikonów) oraz makadamia (który przeznaczony jest dla wrażliwej, dojrzałej i suchej skórze). Jeśli ta zmiana nic nie da (ewentualnie trik z gliceryną) to prawdopodobnie pozostanie już tylko wizyta u dermatologa. Polecałabym również ograniczyć korzystanie z kartacza, który działa na skórę trochę jak peeling mechaniczny, skóra nie ma czasu się regenerować, jeśli przeczesujesz ją tak często (chyba, że masz długą brodę i czeszesz same włosy, bez masażu skóry)
Za Waszą radą zacząłem używać Magika i tygrysi szampon do brody i moja broda w końcu odżyła ;-)!
Piotrze od tego czasu tekst uległ przemianie i zawarliśmy w nim więcej informacji, natomiast w jednym artykule nie da się opisać wszystkiego ;-). Od tego czasu ukazało się również kilka artykułów, którymi możesz być zainteresowany.
1. Szkodliwe substancje, które odnajdziesz w olejkach do brody
https://cyrulicy.pl/co-szkodzi-twojej-brodzie-oleje/
2. Silikony – używać na brodę czy nie?
https://cyrulicy.pl/silikony-do-brody/
3. Oraz dużo informacji o tym jakich olejach szukać w olejkach do brody ;-)
https://cyrulicy.pl/tych-olei-szukaj-w-olejkach-do-brody-czesc-i/
https://cyrulicy.pl/tych-olei-szukaj-w-olejkach-do-brody-czesc-ii/
https://cyrulicy.pl/tych-olei-szukaj-w-olejkach-do-brody-czesc-iii/
O suplementach również piszemy tekst, ale trochę jeszcze nam zajmie zanim wyjdzie.
Jak dla mnie wpis wyczerpuje wszystkie informacje, jakie należy wiedzieć o olejkach do brody. 10/10
I wszystko jasne! Zawsze chętnie sięgałem po olejki do brody, jednak po tym wpisie przyłożę się do regularności ;-)! Pozdrowienia dla Cyrulików! Robicie najlepsze kosmetyki do brody.