Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Dlaczego kobiety pożądają brodaczy?

Słowem wstępu pragnę zaznaczyć, że artykuł niżej zaprezentowany ma formę luźnego felietonu, i mimo że informacje w nim zawarte pochodzą z prawdziwych badań, nie jest to tekst pisany w pełni poważnie.

Aby odpowiedzieć na pytanie zadane w clikbaitowym tytule musimy zadać sobie pytanie: czy kobiety naprawdę preferują mężczyzn z brodą (lub zarostem) od tych z gładkim licem? Prawda jest taka, że gusta są różne i nie nam je oceniać. Niektórzy na przykład lubią koty, a inni to ohydni podludzie, którzy nie są w stanie docenić prawdziwego piękna. Także nie oceniajmy pochopnie. Jednak przechodząc do sedna. Według naszej najlepszej naukowej wiedzy kobiety naprawdę wolą mężczyzn z brodą (lub zarostem).

Badania potwierdzają – kobiety wolą mężczyzn z brodą

Wielokrotnie udowadniają to badania takie jak: „The effects of facial hair manipulation on female perceptions of attractiveness, masculinity, and dominance in male faces” (NickNeave and Kerry Shields), „Beneath the beard: do facial morphometrics influence the strength of judgments of men’s beardedness?” (Barnaby J.W. Dixsona Anthony J. Leeb James M. Sherlocka Sean N. Talamasc) i „The role of facial hair in women‘s perceptions of men’s attractiveness, health, masculinity and parenting abilities” (Barnaby J. Dixson Robert C. Brooks). Każda z tych prac wniosła od siebie coś, co przybliżyło nam to, w jaki sposób kobiety patrzą na zarośniętych mężczyzn.

Wspomniane wyżej badania udowodniły, że mężczyźni posiadający brodę (lub zarost) są uważani za przystojniejszych, bardziej męskich, starszych i (co akurat niekoniecznie jest dobre) bardziej agresywnych. Jednak jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, że mężczyźni z brodą wygrywali, jest nie wiedzieć czemu kojarzenie brody (lub zarostu) z dojrzałością emocjonalną i umiejętnościami opieki nad dziećmi. Przypisywane brodaczom przez Panie cechy niekoniecznie pokrywają się z prawdą, są one jedynie wyobrażonym przez nie obrazem hojnie obdarzonych włosiem mężczyzn. Jednak pewne jest to, że poza brodą zarośnięci Panowie mają to COŚ, co sprawia, że płeć piękna nie może im się oprzeć.

Czy w takim razie warto zapuszczać brodę, aby podrywać na nią piękne Panie? To zależy od Twojej szczęki. Badania przeprowadzone przez Barnaby J.W. Dixsona, Anthony J. Leeb James, M. Sherlocka Sean i N. Talamasc udowodniły, że zapuszczanie brody doskonale podnosi atrakcyjność mężczyzn z małą lub normalną szczęką. Dzieje się tak ponieważ broda winduje ich poziom męskości w oczach Pań. To oznacza, że wydają się silniejsi, przystojniejsi i mężniejsi. Natomiast urodzeni Schwarzeneggerzy z zapuszczoną brodą oceniani są gorzej. Ponieważ ich atrakcyjność zaburza zbyt agresywna aparycja. Jednak to wciąż mężczyźni z małą szczęką i bez brody są oceniani najgorzej. Także małe mordki czas zapuścić na twarzy busz. Możecie też w zalotach postawić na osobowość. Będzie to nieco trudniejsze, ale broda nie jest w takiej sytuacji obowiązkowa.

Zarost czy broda – co lepsze?

Teraz czas wytłumaczyć, dlaczego ciągle przy brodzie biorę zarost w nawias. Otóż sprawa nie jest tak prosta, jak się wydaje. Badania są ze sobą sprzeczne jak edukacja w amerykańskich szkołach i wiara w płaską ziemię. Czyli częściowo się pokrywają, a częściowo sobie zaprzeczają. Według badań Nicka Neavego i Kerry Shields kobiety spośród wszystkich możliwych opcji najchętniej do zarówno stałego, jak i przelotnego związku wybiorą mężczyzn z lekkim zarostem, jednak często to mężczyźni z gęstym zarostem byli określani jako najbardziej atrakcyjni. Natomiast to Panowie z pełną brodą są typowani przez Panie jako najbardziej dominujący.

Kolejne badania przeprowadzone przez Barnabe J. Dixsona i Roberta C. Brooksa udowadniają, że kobiety wolą mężczyzn z długim zarostem a zaraz za nimi na podium stanęli mężczyźni z długą brodą. Co ciekawe mężczyźni stwierdzili, że najbardziej atrakcyjni są inni mężczyźni z długą brodą. Prawdopodobnie dlatego, że sami chcieliby taką mieć. Okazało się także, że kobiety w czasie dni płodnych bardziej preferują mężczyzn z dłuższą brodą.

Wnioski – zapuść brodę!

Jakie możemy wyciągnąć wnioski z tych badań? Może „zapuszczaj brodę do dni płodnych swojej ukochanej, a po nich przytnij ją do poziomu długiego zarostu” albo „jeśli masz małą szczękę, to zapuść brodę”. Szczerze sam nie wiem, ale dziękuję, że przeczytaliście ten tekst i dowiedzieliście się nieco o brodzie. A ci bardziej ciekawscy mogą poszukać oryginalnych badań, które podałem na początku tego tekstu. Jednak myślę, że najtrafniejszym podsumowaniem artykułu będzie następująca myśl: „każdy lubi co innego, więc noś brodę, jaką chcesz i nie przejmuj się opinią innych”.

Jeśli chcecie więcej wpisów w tym stylu, na ten lub inny temat dzielcie się tym artykułem i zostawcie po sobie jakiś ślad w postaci lajka i/ lub komentarza, żebyśmy wiedzieli, że jest to coś, co chętnie będziecie czytać.

 

Polecane produkty

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Głównie w celach funkcjonalnych oraz w celu, by nasze usługi były dostarczane na jak najwyższym poziomie. Prosimy o określenie warunków przechowywania lub dostępu do nich niżej.