Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Jak przyśpieszyć porost brody – co jeszcze możesz zrobić?

Jeśli chcesz zapuścić gęstą i bujną brodę musisz być przygotowany na to, że zajmie to trochę czasu. Szybkość wzrostu brody zależy przede wszystkim od Twojego profilu genetycznego i hormonów. To najważniejsze czynniki decydujące o wzroście brody. Nie wszyscy brodacze są jednak w stanie zaakceptować naturalne tempo porostu swojej brody. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby nieco przyśpieszyć ten proces.

Zapewnienie odpowiedniej diety, o czym pisaliśmy tutaj, to podstawa aby Twoja broda mogła rosnąć jak na drożdżach. Dosłownie. Możesz również wspomóc się suplementami diety.  Jednak jeśli wciąż Ci mało i zastanawiasz się co jeszcze możesz  zrobić dla swojej brody to dobrze trafiłeś. Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy ten wpis.

Żyj zdrowo

Stan brody jest ściśle związany z Twoim stanem zdrowia. Jeśli Twoje ciało nie jest w dobrej formie Twoja  broda nie będzie rosła szybko. Postępuj zgodnie z zasadami zdrowego stylu życia. Uprawiaj sport, staraj się redukować stres i pamiętaj o porządnym wysypianiu. Wiemy, łatwo mówić, ale naprawdę warto spróbować. Te trzy rzeczy  – sport, stres i sen – naturalnie wpływają na poziom Twoich hormonów. Przez co są naprawdę niezwykle ważne dla Ciebie i Twojej brody.

Poziom wydzielania testosteronu mocno uzależniony jest od długości snu. Wydłużenie go z 4 do 8 godzin zwiększa jego wydzielanie aż o 50%. Postaraj się spać 7-8 godzin i o ile jest to możliwe nie zarywaj nocek. Nie tylko długość snu jest ważna. Istotna jest również jego jakość. Nie przeglądaj telefonu tuż przed zaśnięciem. Niebieskie światło ekranu utrudnia zasypianie. Zamiast przeglądać Internet weź ciepłą kąpiel.  Pomoże Ci się zrelaksować oraz rozluźnić ciało przed snem.

Sport nie tylko pomoże Ci zadbać o poziom hormonów, ale również zagwarantuje Ci świetną sylwetkę i szybko rosnącą brodę. A co najważniejsze pomoże Ci zredukować stres, który potrafi być ogromnym przeciwnikiem zdrowych włosów i brody, ale o tym zaraz. Wybierz dyscyplinę sportu, która pasuje Ci najbardziej i staraj się uprawiać ją regularnie. Bieganie, pływanie, tenis, trening na siłowni? Wybór jest naprawdę ogromny. Postaraj się znaleźć coś, co naprawdę polubisz. Pamiętaj jednak, aby nie doprowadzać swojego organizmu do stanu przetrenowania, który negatywnie wpływa na poziom testosteronu.

A wracając do stresu. Ten naprawdę potrafi być morderczy. Prawdopodobnie słyszałeś, że od nadmiaru stresu można osiwieć, a nawet ołysieć. Dlatego nie powinno Cię zdziwić że stres może również spowolnić wzrost włosów. Im mniej martwisz się, że Twoja broda wolno rośnie, tym będzie rosła szybciej!

Pielęgnuj brodę

Wielokrotnie to podkreślamy, ale to jak dbasz o brodę wpływa nie tylko na jej miękkość, ale również porost. Jeśli Twoja broda będzie zaniedbana, nie tylko będzie źle wyglądać, ale również kruszyć się na długości. Dbaj o skórę pod brodą, ale nie zapominaj również o końcówkach. Co prawda nie wpływają one bezpośrednio na szybszy porost włosków, ale pośrednio już tak.  Co z tego że systematycznie przybywa Ci centymetrów, jeśli jednocześnie końce brody się wykruszają? Bilans wychodzi zerowy lub ujemny, a Ty nie zauważasz przyrostu. Zabezpieczaj końcówki zarostu olejkiem do brody. Zamiast tracić centymetry zastosuj się do naszych zasad:

  • Regularnie myj brodę.  Rób to dwa razy dziennie, dzięki czemu odblokujesz mieszki włosów. Koniecznie używaj preparatu do mycia opartego o łagodne substancje myjące, takie jak Tygrysi szampon do brody, w innym wypadku pogorszysz stan swojej skóry, co przyczyni się do wolniejszego porostu.
  • Ostrożnie ją susz. Aby osuszyć brodę sięgaj po specjalistyczny ręcznik do brody lub bawełnianą koszulkę. Chropowaty ręcznik frotte lub bawełniany wyciera Twoje włosy, a te z czasem robią się coraz cieńsze i wykruszają się. Przez co może wydawać Ci się, że Twoja broda rośnie wolniej lub nie rośnie wcale.
  • Odżywiaj brodę. Rozpieszczaj swoją brodę pachnącymi olejkami i balsamami do brody. Zapuszczenie miękkiej i nawilżonej brody będzie zdecydowanie łatwiejsze. Olejek do brody używaj nie tylko na skórę pod brodą, wcieraj go również w końcówki włosków, aby zabezpieczyć je przed urazami mechanicznymi i łamaniem. Zdrowe końce świadczą o dobrej kondycji brody.
  • Nie zapominaj o kartaczu. Złuszczaj martwy naskórek przy pomocy kartacza do brody lub peelingu. Usunięcie martwych komórek skóry ułatwi mieszkom włosowym osiągnąć pełen potencjał wzrostu.

Dzięki temu Twoja broda systematycznie będzie zyskiwać zamiast tracić na długości! Odpowiednia pielęgnacja potrafi czynić cuda.

Masuj twarz

Masaże twarzy również mogą pomóc Ci w stymulowaniu mieszków włosowych, co przełoży się na przyśpieszenie wzrostu brody. Poza tym masaże są przyjemne i pomogą Ci się rozluźnić po stresującym dniu. Do masażu wykorzystaj kartacz do brody lub własne dłonie. Masuj brodę zaczynając od jej środkowej części, przechodząc stopniowo w stronę uszu. Najpierw wykonuj delikatnie ruchy głaszczące, by później przejść do ruchów okrężnych oraz do ugniatania brody. Mocno, ale nie boleśnie uciskaj skórę znajdującą się pod brodą opuszkami palców. Możesz również “oklepać brodę” wykorzystując szybkie ruchy palców, zbliżonych do gry na fortepianie. Pamiętaj jednak, że jak zwykle, w przypadku masażu ważna jest regularność.

Nie niszcz brody

Modelowanie brody przy pomocy kartacza oraz ciepłego i zimnego strumienia powietrza bardzo dobrze wpływa na kształt brody oraz optycznie ją wydłuża. Jednak zbyt gorące powietrze i brak zabezpieczenia brody może pogorszyć jej kondycję. Zabezpiecz brodę przed suszeniem balsamem lub olejkiem do brody. Dopiero wtedy sięgnij po kartacz i roller. Postaw na delikatnie ciepłe powietrze, aby wysuszyć brodę i  nadać jej formę oraz utrwal kształt chłodnym strumieniem, który domknie łuskę włosa.

Co jeszcze niszczy brodę? Przede wszystkim jej farbowanie, brak pielęgnacji lub nieprawidłowa pielęgnacja. Farbowanie brody zagęszcza ją optycznie, ale jednocześnie wysusza i niszczy. Nie musisz rezygnować z covera, ale pamiętaj aby o brodę farbowaną dbać podwójnie! Chropowata struktura ręcznika i intensywnie tarcie również nie pozostaje obojętne dla łuski włosa. Tak samo jak agresywne detergenty zawarte w niektórych produktach myjących. Pamiętaj o tym.

Jeśli końce na Twojej brodzie są rozdwojone koniecznie obetnij je ostrymi nożyczkami. Rozdwojony włos się nie sklei. Zniszczenia mogą iść do góry, a Ty będziesz musiał stracić jeszcze więcej z długości.

Porada lekarska

W ostateczności zasięgnij porady lekarza dotyczącej poziomu testosteronu i DHT. DHT może pozytywnie wpływać na gęstość włosów na brodzie, natomiast testosteron na ich grubość. Zarządzanie poziomie testosteronu i DHT pod nadzorem i za zgodą lekarza może zwiększyć wzrost brody. Jednak czy jest to gra warta świeczki? Na pewno nie kombinuj na własną rękę.  Nie przyjmuj tabletek wzmacniających poziom testosteronu lub DHT bez konsultacji z lekarzem. To nie przelewki Chyba nie chcesz sobie zaszkodzić?  Mieszanie w hormonach na własną rękę może spowodować utratę włosów lub  co gorsza zniszczy Twoje zdrowie.

Możesz też rozważyć stosowanie minoksydylu w okolicach brody.  Prawidłowo nałożony na twarz może (choć nie musi) stymulować wzrost brody. A przynajmniej takie doniesienia można przeczytać na polskich oraz zagranicznych grupach i forach związanych z tematyką brodową. Pomimo tego, że niektóre preparaty z minoksydylem są dostępne bez recepty zawsze powineneś skonsultować się z lekarzem przed użyciem go na twarz. Uważaj na skutki uboczne minoxidilu: wysypkę, świąd, porzkywkę, a nawet trudności w oddychaniu czy uscisk w klatce piersiowej. A to tylko kilka z nich.

Przed takimi hardkorowymi metodami zastosuj się sumiennie do pozostałych naszych rad. Być może przyniosą zadowalający Cię efekt. A przy tym będą dla Ciebie bezpieczne. Dbaj o siebie i brodę regularnie. Uzbrój się w odrobinę cierpliwości i czekaj na efekty!

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *