Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Jak przyśpieszyć porost brody – leki i suplementy diety

Broda uczy cierpliwości. Wie o tym każdy mężczyzna, który próbował ją zapuścić. Zarost potrafi być niezwykle kapryśny i rosnąć wyjątkowo wolno. A już na pewno nie tak szybko jakbyśmy sobie tego życzyli. Najdotkliwiej przekonali się o tym Ci mężczyźni, którzy trafili pod nieodpowiednie nożyczki golibrody. A ich brody, wbrew woli, zostały nadmiernie skrócone.

Początki zapuszczania brody nie są łatwe, tym bardziej że przyspieszenie wzrostu włosów na brodzie może wydawać się nie lada wyzwaniem. Dodatkowo pierwsze etapy zapuszczania brody obarczone są wieloma trudnościami. Co więc zrobić, gdy chcemy przyspieszyć wzrost brody?

Czy są jakieś sposoby na to, aby choć trochę przyspieszyć porost brody? Pewnie, że tak! Jednym z nich jest odpowiednia dieta, która dostarczy wszystkich niezbędnych składników budulcowych brody, o czym pisaliśmy tutaj. Możesz też spróbować stymulować porost brody, dzięki odpowiednio dobranym lekom lub suplementom diety. Dobrze dobrana kuracja (przez dietetyka lub lekarza) wzmacnia cebulki włosów, co w konsekwencji przekłada się na szybszy porost zarostu.

Lek czy suplement diety? Czym stymulować wzrost włosów?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, musisz poznać różnicę między lekiem, a suplementem diety.

Lek to produkt lecznicy, który zawiera niezbędne substancje, które pomagają zapobiec chorobom lub je leczą. Przed wprowadzeniem go do sprzedaży, lek jest dokładnie przebadany oraz posiada stosowną dokumentację. Każda partia, która zejdzie z taśmy produkcyjnej, również jest ściśle kontrolowana. Dzięki temu produkty o statusie leku są bezpieczniejszą opcją.

Suplement diety jest preparatem spożywczym, który uzupełnia codzienną dietę o składniki odżywcze, których w niej brakuje. Produkcja suplementów diety, jak i sam proces wprowadzenia do obrotu, nie jest tak rygorystycznie kontrolowana, jak to się dzieje w przypadku leków. Dlatego niezwykle ważne jest, aby wybierać zaufanych producentów oraz kupować je z pewnych źródeł. Suplementy diety są z reguły tańszą opcją. Chociaż oczywiście zdarzają się suplementy diety o wiele droższe niż leki.

pielęgnuj brodę profesjonalnie z naszymi olejkami!

Niezależnie czy wybierzesz lek czy suplement diety najpierw skonsultuj się z dietetykiem bądź lekarzem i wykonaj odpowiednie badania. Zażywanie leków lub suplementów diety na oślep może nie przynieść pożądanych rezultatów. A w najgorszym przypadku może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Pamiętaj, że większość witamin możesz przedawkować. Jeśli masz odpowiedni poziom żelaza lub biotyny, a zaczniesz je przyjmować w wysokich dawkach, możesz poważnie sobie zaszkodzić.

Suplementacja będzie najskuteczniejsza, kiedy uzupełnisz niedobory w organizmie.

Które preparaty mogą przyśpieszyć porost brody?

Większość leków i suplementów diety, które stymulują porost włosów i paznokci, a także dbają o skórę mogą  być potencjalnie skuteczne na przyspieszenie porostu brody. Dzieje się tak, dlatego że do prawidłowego wzrostu wytworów naskórka potrzebujemy tych samych składników budulcowych. Chcąc więc zapuścić brodę, możesz po nie sięgać, ale…

Miej jednak na uwadze, że jeśli Twoje lico jest idealnie gładkie, żadne póki co dostępne preparaty nie sprawią, że Twoja twarz zostanie pokryta brodą. To pod wpływem hormonu wzrostu i androgenów cienkie i jasne włosy typu vellus, zmieniają się w grubsze i ciemniejsze włosy terminalne. W tym wypadku postaw na czas.

Dostarczanie składników budulcowych, witamin i minerałów może przyśpieszyć porost brody, ale nie sprawi, że urosną Ci włoski, których nie masz.

Leki na porost brody

Choć nie znamy leków dedykowanych brodzie, to stworzyliśmy dla Ciebie listę wszystkich preparatów, które znamy i które potencjalnie mogą stymulować szybszy porost brody:

  • Revalid – preparat złożony uzupełniający niedobory aminokwasów, witamin i minerałów, oddziałuje korzystnie na włosy i paznokcie, ogranicza wypadanie kosmyków i stymuluje ich wzrost;
  • Calcium Panthotenicum – witamina B5 – bierze udział w procesach wzrostowych organizmu, wpływa na regenerację skóry, wzrost włosów i paznokci – znienawidzony przez wiele Pań, bo choć przyśpiesza porost włosów i rzęst to również… włosów na nogach;

Dla wzmocnienia włosów możesz dodatkowo sięgnąć po:

  • Zincas lub Zincas forte – czyli cynk –  pobudza mieszki włosowe, wzmacnia cebulki, ale także może zapobiegać siwieniu.

Do grona leków możemy jeszcze zaliczyć preparaty z biotyną, takie jak Biotebal, jednak tutaj temat bywa kontrowersyjny. Biotyna przyczynia się do zwiększenia grubości i elastyczności wytworów naskórka, a także wpływa na ich wzrost.

Jednak niektóre badania sugerują, że biotyna w wysokich dawkach może blokować dihydrotestosteron. Paradoksalne DHT odpowiedzialny jest za porost brody, jak i za zupełnie przeciwną reakcję, czyli miniaturyzację i wypadanie włosów ze skóry głowy. Jest to związane z odmiennym sposobem ekspresji genów w mieszkach włosowych.  Łysi z brodą przekonali się o tym na własnej skórze.

Według nas lepiej pozostać w tym temacie ostrożnym i zrezygnować z końskiej dawki biotyny, a preparaty na porost brody wybierać rozsądnie i po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

mydło do brody – klucz do szczęścia każdego brodacza

Pamiętaj! Wszystkie preparaty na wzrost włosów czy wzrost brody mogą być skuteczne tylko w przypadku prawidłowego dawkowania. W tym przypadku więcej nie zawsze znaczy lepiej!

Suplementy diety przyśpieszające porost brody

Suplementów stymulujących porost  wytworów naskórka jest tak dużo, że nie sposób wszystkich opisać. Wybierając suplement zwróć uwagę w jakich dawkach występują substancje potencjalnie przyśpieszające porost brody i innych wytworów naskórka, czy też są dodane w  dawkach symbolicznych, oraz standaryzację wyciągów roślinnych. Których składników warto szukać w suplementach diety, aby broda szybciej rosła, a pielęgnacja zarostu była łatwiejsza?

  • krzemionki,
  • aminokwasów siarkowych (l-cysteina, l-metionina, wątpliwości budzi MSM z którego nasz organizm nie przyswaja siarki),
  • cynku,
  • żelaza,
  • wyciągów ze skrzypu, pokrzywy, bambusa,
  • witamina A i E,
  • witaminy z grupy B, zwłaszcza B5.

Aby ułatwić Ci zadanie przygotowaliśmy listę kilku interesujących preparatów, które potencjalnie mogą się sprawdzić: vitabella, vitapil, hairvity, kerabione, bio silica Olimp. Jednak jak już pisaliśmy preparatów tego typu, jest znacznie więcej. Niektóre z nich zawierają naprawdę symboliczne dawki substancji aktywnych, a składniki odżywcze są w minimalnych procentach, dlatego zawsze warto się przyjrzeć opakowaniu i deklaracji producentów. Skorzystaj z naszej małej ściągi, czego potrzebuje Twoja broda i wybierz odpowiedni dla siebie preparat.

A może jednak zróżnicowana dieta?

Czy warto sięgać po suplementy diety lub leki, aby przyśpieszyć porost brody i wpłynąć na jej gęstość? Odpowiedź zależy do Ciebie. Nie traktuj jednak tabletek jako zamiennika zdrowej i zróżnicowanej diety. Ta może dać zaskakujące rezultaty, nie obciążając dodatkowo portfela i przynosząc wiele korzyści. Weź pod uwagę ilość witamin i wartości odżywczych, które naturalnie możesz dostarczyć swojemu organizmowi z pożywieniem. Weź pod uwagę ilość witamin i wartości odżywczych, które naturalnie możesz dostarczyć swojemu organizmowi z pożywieniem. Nie tylko pod kątem szybszego porostu brody, ale też lepszej kondycji całego organizmu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat diety optymalnej dla szybkiego wzrostu brody zajrzyj koniecznie tutaj.

Niezależnie czy postawisz na suplementację czy wzbogacenie i urozmaicenie swojej diety, na efekty będziesz musiał poczekać co najmniej kilka tygodni. Nie poddawaj się po kilku dniach. A tym bardziej po 2-3 tygodniach. To wciąż zbyt krótki okres czasu, aby ocenić czy Twoje działania mają sens. Zwłaszcza, jeśli nabawiłeś się wcześniej sporych braków witaminowych w organizmie. Abyś mógł zobaczyć pełen efekt kuracji musisz przeczekać cały cykl życia włosa.

Podejdź do tematu kompleksowo

Do tematu przyśpieszenia porostu zarostu warto podejść kompleksowo dbając nie tylko o dietę, prawidłowe ciśnienie krwi i wzmocnienie swojego organizmu, ale również poprzez systematyczną i prawidłowa pielęgnację. Magiczna tabletka nie spowoduje, że możesz zaniedbać swoją brodę i spodziewać się spektakularnych efektów bez dodatkowego działania. Wzrost włosów to proces, który potrzebuje czasu. Nie widzisz przyrostu brody? Być może wykrusza się ona na długości przez wysuszający szampon lub nieodpowiedni olejek do brody. Sięgnij po Niedźwiedzi olejek do brody, który pomoże Ci wzmocnić cebulki włosów, dzięki olejowi z pestek dyni, oleju z pianki łąkowej i oleju konopnemu. A używając Niedźwiedziego szamponu do brody nie musisz się obawiać, że jej szkodzisz. Wręcz przeciwnie nawilżysz i odciążysz brodę. Regularne masaże szczotką lub kartaczem do brody dodatkowo będą stymulować porost brody, a dzięki peelingom usuniesz martwy naskórek i poprawisz krążenie krwi. Jeśli chcesz dowiedzieć się co jeszcze możesz zrobić, zajrzyj do tego tekstu.

olejek do brody

Cierpliwość jest cnotą

Broda uczy cierpliwości. I to czas przynosi najlepsze efekty. Przy zapuszczaniu brody przyda Ci się przede wszystkim samodyscyplina i regularność w dbaniu o brodę. Zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Cierpliwość podczas zapuszczania brody to cnota, której nie zastąpią żadne specyfiki. Możesz mieć pewność, że odpowiednie kosmetyki plus preparaty na porost brody przyniosą oczekiwane efekty. Ale o tym napiszemy następnym razem.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Głównie w celach funkcjonalnych oraz w celu, by nasze usługi były dostarczane na jak najwyższym poziomie. Prosimy o określenie warunków przechowywania lub dostępu do nich niżej.