Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Mydło do brody i mydło do ciała – czy to ten sam produkt?

Półki sklepowe uginają się od ogromnej ilości mydeł, syndetów i innych kostek myjących. Wybór jest ogromny, począwszy od przeróżnych nazw, kształtów i kolorów po miejsce zastosowania. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy mydło do brody i mydło do ciała to ten sam produkt, różniący się jedynie nazwą i ceną to ten wpis jest dla Ciebie. Dzięki niemu dowiesz się czym różni się mydło do brody od mydła do ciała czy rąk.

Czym różni się mydło do brody od mydła do ciała?

Dobre mydło do brody będzie znacząco różniło się od mydła do ciała! Choć ich skład na pierwszy rzut oka może wyglądać tak samo, w końcu można do ich produkcji użyć dokładnie tych samych surowców, dobre mydło do brody będzie zupełnie inne.

Skóra pod brodą oraz skóra na twarzy wymaga delikatniejszego mycia niż skóra na reszcie ciała. Dlatego dobre mydło do brody, przygotowane z myślą o myciu zarostu, będzie posiadać odpowiednio dobrane oleje i masła oraz wysokie przetłuszczenie. Jednak nie za wysokie, aby brodę można było bez problemu umyć a mydło użyć.

Także choć skład na pierwszy rzut oka może wyglądać podobnie produkt w środku może znacząco się różnić. W składzie INCI nie odnajdziesz procentowego składu kosmetyku, a to może rzutować na cały produkt. Drobny niuans, jak wyższa zawartość olei niezmydlonych lub zamienione proporcje, mogą zmienić cały kosmetyk.

mydło do brody

Przetłuszczenie mydła robi robotę

Jak już wspominaliśmy przetłuszczenie mydła najbardziej rzutuje na to czy produkt nada się do mycia brody czy do mycia ciała. Jednak co to oznacza i o czym w ogóle mówi przetłuszczenie mydła?

Wysokie przetłuszczenie powoduje, że mydło będzie posiadało dużo więcej niezmydlonych olei. Oleje zmydlone odpowiadają za właściwości myjące, zaś niezmydlone za walory odżywcze mydła. Dzieje się tak niezależnie czy mydło jest przeznaczone do mycia rąk, dłoni czy brody.

Im wyższe przetłuszczenie będzie posiadało mydło, tym będzie delikatniejsze i bardziej pielęgnujące dla skóry. Analogicznie im niższe przetłuszczenie, tym mydło może bardziej wysuszać skórę, za to będzie mocniej oczyszczać skórę.

Stąd mydła do ciała czy do rąk z reguły posiadają niższe przetłuszczenie niż mydła do brody. Także mydło do ciała może być zbyt silnie oczyszczające dla Twojej brody.

Jakie mydło do brody wybrać?

To jak mocno mydło jest przetłuszczone nie rozpoznasz patrząc na inci produktu. Zobaczysz tam tylko użyte surowce, ale bez ich składu procentowego czy stopnia przetłuszczenia.  Dobranie odpowiedniego parametru przetłuszczenia do różnych części ciała to dosyć karkołomny proces. Zarówno zbyt wysoki jak i zbyt niski % przetłuszczenia może dyskwalifikować produkt, aby mógł być komfortowo używany nadaną partię ciała. To już ścisła tajemnica producenta, który pracował nad formulacją produktu.

Dlatego przy zakupie kosmetyków warto postawić na sprawdzonych producentów, którzy rozumieją pielęgnację brody. A zwłaszcza to, że jej pielęgnacja nie jest kalką z pielęgnacji twarzy czy włosów. A przy zmianie produktu obserwować reakcję brody i skóry pod nią.

Skład produktu powinien być dopasowany do docelowego miejsca jego stosowania. Dlatego czasem nie warto kombinować i stosować mydło przeznaczone do mycia rąk czy do ciała jako produkt myjący brodę. Możesz w ten sposób zaszkodzić swojej brodzie i pogorszyć jej kondycji, chociaż oczywiście może się również okazać że Twój eksperyment będzie strzałem w 10 dla Twojej brody. Najprościej jednak, jest sięgnąć po dobry produkt dedykowany i sprawdzony na brodzie jak np. mydł do brody inspirowane piwem kraftowym.

 

 

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Głównie w celach funkcjonalnych oraz w celu, by nasze usługi były dostarczane na jak najwyższym poziomie. Prosimy o określenie warunków przechowywania lub dostępu do nich niżej.