Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Brodacze nie są atrakcyjni, czyli 7 mitów na temat brody i wyglądu

Broda jest dla Ciebie. Nie dla innych. Niezależnie co postanowisz z nią zrobić to Twoja decyzja i nikomu nic do tego. Jeśli jednak zastanawiasz się co inni myślą na temat brody i jej wyglądu być może ten tekst Cię zaciekawi. Postaramy się w nim obalić kilka zasłyszanych mitów na temat wyglądu brody.

Mit nr 1. Kobiety uważają, że brodaci mężczyźni nie są atrakcyjni

prawda/fałsz

Gdyby tak było nie napisalibyśmy kilka lat temu obszernego tekstu o wdzięcznej nazwie “dlaczego kobiety pożądają brodaczy?”. Wciąż podtrzymujemy nasze zdanie. Oparte zresztą o naukowe badania psychologów i socjologów, a także liczne obserwacje i doniesienia brodatych braci. Brodacze zawładnęli większością dostępnych list oscylujących w tematyce najprzystojniejszych i najbardziej pożądanych mężczyzn świata! Także Twoja broda zdecydowanie nie sprawi, że będziesz uznawany za nieatrakcyjnego.

Mit nr 2. Jeśli się starzejesz powinieneś tuszować siwiznę brodę

prawda/fałsz

Srebrny lis lub sól i pieprz.  Znasz te określenie? Brzmią fantastycznie, a wyglądają jeszcze lepiej! Siwe brody lub te które dopiero pokrywają się białymi włosami to epicka rzecz. Wielu młodych mężczyzn nie może doczekać się tego etapu, a część z nich… specjalnie farbuje brody na biało. Także nie musisz się martwić, jeśli Twoje włosy lub broda zaczynają siwieć. Jeśli podoba Ci się Twój nowy wygląd nie musisz nic z nim zrobić! Srebrną brodę noś z dumą. Jeśli jednak lepiej czujesz się w jednolitym kolorze spokojnie możesz sięgnąć po cover brody, który zatuszuje siwiznę. W tym przypadku nie ma złych decyzji to Twój wybór!

Mit nr 3. Farbowanie brody nie jest męskie

prawda/fałsz

Niezależnie czy chcesz zatuszować siwiznę, pokryć rudą brodę lub sprawić by Twój zarost był zielony, niebieski lub różowy. Jeśli masz ochotę to zrobić – zrób to! Twoja broda należy tylko i wyłącznie do Ciebie. I od Ciebie zależy jak będziesz wyglądał. To Ty masz się dobrze czuć ze swoim zarostem. Możesz postawić na naturalny wygląd brody i nie kombinować z jej kolorem to też jest w porządku. Tak samo jak różowe brody obsypane brokatem. Jeśli czujesz w sercu, że chciałbyś aby Twoja broda wyglądała inaczej zrób to. I niech nikt Ci nie wmawia, że farbowanie brody nie jest męskie. Wiesz co jest niemęskie? Zabranianie robić innym tego czego pragną i o czym marzą, jeśli nie szkodzą w ten sposób innym osobom.  A także wścibskie wtrącanie się w wybory innych i narzucanie im swojej woli.

Mit nr 4. Twoja broda sprawia, że wyglądasz na bezdomnego

prawda/fałsz

Jeśli Twoi znajomi na początku zapuszczania brody dogryzają Ci, że wyglądasz jak bezdomny nie martw się. Takie docinki bywają irytujące. Posiadanie brody to Twoja decyzja i nie warto poddać się ewentualnej presji znajomych. Pewne etapy zapuszczania zarostu wyglądają lepiej niż inne. Osoby, które są przyzwyczajone do Twojego wyglądu bez brody mogą być na początku zaskoczone zmianą Twojego wyglądu. Niektórzy mogą myśleć, że takie docinki są zabawne. Dlatego, jeśli Ci przeszkadzają jasno zakomunikuj to swoim rozmówcom. Ktoś może nie być świadomy, że jego wyśmienity żar śmieszy tylko jego samego. Jeśli jednak wciąż każdy mówi Ci, że wyglądasz źle spójrz w lustro. Być może warto udać się do fryzjera męskiego, który okiełzna Twoją brodę i nada jej kształt. A może zaniedbałeś swój zarost? Jeśli jest zbyt suchy i matowy warto sięgnąć po olejek do brody. Broda na pewno będzie wyglądać dzięki temu lepiej. Jeśli jednak odpowiada Ci się taki stan rzeczy, jaki widzisz po prostu się nie przejmuj.

Mit nr 5. Każdy brodacz musi chodzić do barbera

prawda/fałsz

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, jeśli Twoja broda wygląda źle czasem warto udać się do fryzjera męskiego. Profesjonalista ogarnie Twoje wąsy, aby nie przeszkadzały Ci podczas jedzenia. A przy okazji dobierze kształt brody do Twojej twarzy i okiełzna jej kontur. Barber nie musi od razu golić Twojej brody do krótkiego zarostu. Pomoże Ci ją ogarnąć i nadać jej kierunek wzrostu, nawet jeśli chcesz nosić długą brodę. Natomiast wizyty u barbera nie są koniecznością. Być może jesteś w stanie sam ogarnąć swoją brodę, tak aby wyglądała schludnie i abyś mógł ją komfortowo nosić. Niektórzy mężczyźni preferują nieokiełznane brody, które rosną tak jak chcą. Jeśli jednak Twoja broda rośnie bardzo nierówno lub jest zbyt dzika możesz pomyśleć nad jej uporządkowaniem. Jednak ostateczny wybór należy do Ciebie.

Mit nr 6. Nikt nie chce być w związku z brodaczem

prawda/fałsz

To nieprawda. Panowie z zarostem oraz krótką brodą uznawani są w większości badań za najbardziej atrakcyjnych mężczyzn. Wypadają lepiej niż panowie skrupulatnie golący swoje twarze. Długie brody budzą podziw wśród wielu mężczyzn, a także kobiet. Oczywiście każdy ma swoje preferencje odnośnie wyglądu drugiej osoby i może się zdarzyć tak, że ktoś nie będzie zachwycony Twoją brodą. Jednak wtedy warto poszukać kogoś, kto akceptuje Cię takim jakim jesteś. I nie wymusza na Tobie zmian. Jeśli nie możesz długo odnaleźć swojej drugiej połówki może nie warto wszystkiego zwalać na swoją brodę? Może problem leży gdzie indziej i zarost nie jest problemem dla innych, lecz dla Ciebie? Czasem warto wyjść do ludzi, poznać nowe osoby lub  zadbać o siebie, swoje hobby i nawyki. Jeśli czujesz się samotny warto odezwać się do rodziny, znajomych lub skorzystać z porady psychologa lub psychoterapeuty. Nie martw się i nie bój się prosić o pomoc.

Mit nr 7. Brody to siedlisko brudu i zarazków

prawda/fałsz

Jeśli nie myjesz swojej brody to tak. Broda może być siedliskiem brudu, zarazków i resztek po kanapkach. Broda może być brudna, jeśli jest zaniedbana. Tak samo dzieje się z włosami, skórą czy zębami. Musisz je myć oraz o nie dbać, aby zachować je w dobrym stanie i pełnej higienie. Także zamiast zawierzać dziwnym pomysłom, aby myć brodę raz w tygodniu lub rzadziej zacznij to robić tak często jak myjesz resztę twarzy. Najlepiej dwa razy dziennie. Jeśli boisz się o przesuszenie zarostu po prostu sięgnij po produkt o dobrym składzie i łagodnym działaniu, który możesz używać na co dzień. Bez obaw o pogorszenie kondycji brody. Polecamy Ci sięgnąć po tygrysi szampon do brody, który nie tylko wyczyści Twoją brodę bez naruszenia bariery hydrolipidowej, ale również nawilży i ukoi ją. Dzięki temu Twoja broda pozostanie schludna i perfekcyjnie czysta.

Brody wyglądają niesamowicie!

Jeśli możemy wyciągnąć jedną “lekcję” z obalania mitów na temat wyglądu brody to zapamiętaj, że broda należy do Ciebie. To Ty musisz być zadowolony ze swojego wyglądu i Ty musisz dobrze czuć się ze swoją brodą. Nikt nie powinien Ci dyktować jak masz wyglądać, jaką brodę nosić i co z nią zrobić. Warto jednak dbać o podstawy higieny, które umożliwią Ci utrzymać brodę w doskonałej kondycji a przy tym poprawić wizerunek brodaczy. Niech pięknie pachnące brody wyprą obraz zaniedbanego bezdomnego z brudną brodą. Decydując się na to czy chcesz zapuścić czy pofarbować brodę nie powinieneś zdawać się na zdanie innych, lecz posłuchać samego siebie. Dzięki temu będziesz z siebie zadowolony.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *