Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

4 błędy które niszczą Twoją brodę

to niszczy twoja brode

Żaden brodacz nigdy nie zniszczyłby swojej brody świadomie. Zapuszczenie jej to nie lada wyzwanie, które wymaga sporo czasu i cierpliwości.  Dlatego większość mężczyzn starannie dba o swój zarost już od pierwszego dnia zapuszczania. W końcu w im lepszej jest kondycji, tym lepiej rośnie i wygląda. Niestety czasem  pomimo dobrych intencji działamy na szkodę swojej brody.

Błąd nr 1. Ciągle dotykasz, trzesz i ciągniesz za brodę

Kiedy Twoja broda wygląda niesamowicie niektórzy mogą nie być w stanie się powstrzymać, aby jej nie dotknąć. Jednak ciągłe głaskanie po brodzie, a zwłaszcza jej ciągnięcie, nawijanie i szarpanie nie wpływa pozytywnie na jej stan zdrowia. Zwróć uwagę czy Ty sam nie zakręcasz brody wokół palca lub w sytuacjach stresowych jej nie ciągniesz. Postaraj się wyeliminować te zachowania. Jeśli nosisz szalik lub kurtkę sprawdź czy podczas ubierania nie przygniatasz swojej brody zanadto. Uważaj również, aby nie trzeć agresywnie brody ręcznikiem podczas suszenia. Odsącz delikatnie brodę w specjalistyczny gładki ręcznik lub bawełnianą koszulkę i daj jej wyschnąć. Choć może Cię na początku korcić nie czesz zarostu 10 razy dziennie. Zbyt częste kartaczowanie jest równie niewskazane, co jego absolutny brak. Nie szarp i nie ciągnij zbyt intensywnie brody podczas masowania jej kartaczem. Szczotka ma się prześlizgiwać po jej powierzchni. Raz na tydzień lub dwa możesz dodatkowo porządnie wymasować skórę pod brodą “ignorując” włosy na brodzie. Zrób to porcjami: przedziałek po przedziałku rozchylając brodę na bok staraj się czesać samą skórę pod brodą. Taki masaż zastąpi Ci peeling do brody. Usunie martwy naskórek i pobudzi krążenie! Jednak zbyt często i intensywnie wykonywany może podrażnić Twoją skórę. Pamiętaj uszkodzenia mechaniczne to poważna sprawa. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie możesz dotykać swojej brody. Rób to jednak rozważnie i nie przesadzaj.

ręcznik do brody

Błąd nr 2. Boisz się używać suszarki

Słyszałeś, że suszenie brody niszczy zarost? Stosowanie gorącego nawiewu bez termoochrony to świetny sposób, aby pogorszyć kondycję brody. Jednak rozsądne używanie suszarki do włosów pomoże Ci:

  • lepiej wystylizować zarost a nawet wyprostować brodę,
  • uniknąć mechanicznych uszkodzeń, ponieważ mokra broda jest bardziej na nie narażona,
  • zapobiec uszkodzeniu brody na wskutek wystawienia mokrej brody na działanie mrozu lub palącego słońca, które mocniej szkodzą zarostowi niż jego rozsądne suszenie!

Jeśli broda jest zabezpieczona Prostylerem, czyli prestylerem do brody i włosów nie musisz unikać suszarki pod pretekstem martwienia się o kondycję brody. Wystarczy, że będziesz używał jej z głową. Jak rozważnie używać suszarki do włosów, aby nie zniszczyć brody?

Pamiętaj, aby odsączyć brodę z nadmiaru wody w ręcznik. W tej roli sprawdzi się wspomniany wyżęj specjalistyczny ręcznik do brody, bawełniana koszulka lub jednorazowy ręcznik z włókniny. Po odsączeniu brody zastosuj termoochronę: użyj w tym celu prostylera, balsamu do brody lub olejku do brody. Prostyler zapewni największą termoochronę oraz najmocniejszy chwyt, który nie zagwarantuje Ci żaden balsam do brody. Balsam do brody i olejek również zabezpieczą Twoją brodę przed ciepłym nawiewem suszarki, jednak bądź wtedy nieco ostrożniejszy. Nie używaj wysokich temperatur podczas suszenia, lepiej robić to dłużej ale używając niskiej temperatury. Zachowaj też odpowiedni odstęp między suszarką, a brodą. Susz brodę w odległości ok 10-15 cm. Do tego susz brodę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Nigdy nie rób tego pod włos. W ten sposób domkniesz łuski włosa, które mogło rozchylić ciepłe powietrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat suszenia brody suszarką przeczytaj ten wpis.

kosmetyki do stylizacji brody

Błąd nr 3. Nie zabezpieczasz odpowiednio mokrej brody

Pamiętasz o tym, że broda najbardziej narażona jest na uszkodzenia, kiedy jest mokra ? Na mokrą brodę trzeba uważać i obchodzić się z nią bardzo delikatnie. Mokry włos, czy to na brodzie czy na głowie, jest bardziej narażony na uszkodzenia. Dodatkowo łatwiej jest go zerwać pod naciskiem, na przykład w momencie naprężania go, czesania lub wyciągania na szczotce. Dlatego, jeśli chcesz wyszczotkować mokrą brodę warto najpierw odsączyć ją z nadmiaru wody za pomocą gładkiego ręcznika. Chropowata powierzchnia ręcznika + energiczne tarcie to morderstwo na mokrej brodzie. Następnie lekko wilgotną brodę zabezpiecz  olejkiem bądź balsamem do brody. Gotowe!

Jeśli jednak chcesz wystylizować, wyprostować i wyciągnąć mokrą brodę przy pomocy rollera i suszarki warto najpierw spryskać ją Prostylerem. Prestyler do brody zabezpieczy brodę przed urazami mechanicznymi, uplastyczni brodę dzięki czemu będzie bardziej odporna na ciągniecie a włosy nie zerwie się, a także ochroni ją przed gorącym powietrzem suszarki. I co równie ważne pomoże utrzymać nadany brodzie kształt. Na koniec możesz wykończyć stylizację balsamem do brody lub olejkiem do brody na przykład z linii Tygrysiej. Dzięki takiej stylizacji Twoja broda będzie nie tylko bezpieczna, ale również gładka i prosta.

Pamiętaj również, że jeśli myjesz brodę na noc koniecznie odsącz ją porządnie odpowiednim ręcznikiem i daj jej lekko przeschnąć przed położeniem się spać.

Błąd nr 4. Nie zmywasz kosmetyków do brody

Czy zawsze pamiętasz o tym, aby na zakończenie dnia zmyć z brody nie tylko kurz i inne zanieczyszczenia, ale również resztki nakładanych na nią rano kosmetyków? Jeśli codziennie nakładasz olejek do brody lub balsam do brody i jednocześnie myjesz brodę samą wodą lub robisz to co kilka dni popełniasz ogromny błąd. W ten sposób na brudną brodę ciągle dokładasz kolejną warstwę kosmetyków, przez co możesz obciążyć mieszki włosowe, a także skórę pod brodą. Olejek do brody choć zabezpiecza zarost przed uszkodzeniem to zmieszany z Twoim potem, resztkami jedzenia, pyłem i kurzem może być zbrodniczym narzędziem. To właśnie dlatego powinieneś codziennie przed pójściem spać zmyć z siebie bród, zanieczyszczenia i resztki kosmetyków, które nosiłeś przez wiele godzin za pomocą mydła lub szamponu do brody.  Nie zmywając resztek kosmetyków, które na brodzie siedzą zbyt długo stwarzasz warunki do życia lipidożernych bakterii z którymi nie chcesz mieć do czynienia. Przy okazji wiesz, że smog może przyczyniać się do wypadania włosów? Naprawdę po całym dniu warto się umyć, nawet jeśli wydaje Ci się że wciąż pachniesz rewelacyjnie.

Nie popełniaj więcej tych błędów

Każdy z nas czasem popełnia błędy. Nie załamuj się! Zamiast tego weź nasze rady do serca i postaraj się je wyeliminować. Jeśli w Twoje życie wejdą dobre nawyki dbanie o brodę stanie się prostą i automatyczną czynnością. A Ty będziesz cieszył się ze swojej pięknej i zdrowej brody.

 

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Głównie w celach funkcjonalnych oraz w celu, by nasze usługi były dostarczane na jak najwyższym poziomie. Prosimy o określenie warunków przechowywania lub dostępu do nich niżej.