Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Jak przechowywać mydło do brody? – porady i wskazówki

mydelniczka do brody

Kiedy w końcu wypuścicie mydelniczki?

Panie i Panowie. Dzisiaj odpowiemy Wam na jedno z dwóch najczęściej zadawanych nam pytań. Kiedy zrobimy swoje mydelniczki? Otóż zrobimy je wtedy, kiedy wymyślimy lepszy patent na mydelniczki niż ten, który zaprezentujemy Wam w dzisiejszym wpisie. A będzie to ciężkie zadanie, ponieważ ów patent jest wyjątkowo tani, bardzo higieniczny, przedłuża żywotność mydła i daje nam możliwość dowolnego personalizowania! Zaraz zdradzimy Wam nasz ściśle tajny sekret, ale najpierw…

Jak mydła nie przechowywać?

Mydło nie lubi wilgoci. I to bardzo. Jeśli zostawimy je na mokrym podłożu wchłonie wodę, zacznie pęcznieć i rozmiękać. A przecież tego nie chcemy! Pozwól mydłu wyschnąć między kolejnymi użyciami. Nie trzymaj go w mydelniczce bez otworów ani na samej mokrej umywalce. Takie rozwiązanie jest mało higieniczne i utrudnia mydłu schnięcie.

Mydelniczka toaletowa czy podróżna?

Brodaczu, jeśli Twoja mydelniczka jest zamykana na szczelne wieczko i nie posiada otworów w dnie jest mydelniczką podróżną. Nie powinno się w niej przechowywać mydła na co dzień. Zamiast niej wybierz taką mydelniczkę, która jest w stanie odprowadzić wodę z mydła. Większość mydelniczek dostępnych na rynku posiada otwory, które to robią lub posiadają odpowiedni kształt i strukturę, która gwarantuj, że woda zbiera się poniżej dolnej powierzchni mydła.

Nie musisz posiadać dwóch mydelniczek. Ba, jeśli przeczytasz wpis do końca przekonasz się, że nie potrzebujesz żadnej! Jeśli wybierasz się w podróż nie musisz zabierać mydelniczki podróżnej. Wystarczy, że przed wyjazdem pokroisz swoje mydło na jednorazowe kawałki i zamkniesz je np. w tubie po olejku do brody. O tym pisaliśmy w TEJ NOTCE. A jeśli chodzi o przechowywanie mydła w domu…

Sposób na mydelniczkę idealną!

Nie musisz kupować gotowej mydelniczki. Możesz zrobić ją sam. Potrzebujesz tylko dwóch lub trzech rzeczy. A do tego nie musisz posiadać żadnych większych zdolności.

Lista zakupów:

1. Gąbka
2. Nożyczki (w wersji dla leniwych nie są potrzebne)
3. Mydło

Sposób wykonania:

Krok 1. Leć do sklepu i wybierz najlepszą gąbkę!
Na tym etapie możesz spersonalizować swoją mydelniczkę wybierając najbardziej czaderską gąbkę, jaka jest w sklepie. Gąbka może być łazienkowa, lecz równie dobrze nadadzą się te kuchenne. Obie będą pochłaniać wilgoć z mydła. My osobiście preferujemy gąbki kuchenne ze względu na ich kształt.

Krok 2. Nadaj mydelniczce kształt Twojego mydła, odpowiednio ją przycinając. Jednak, jeśli jesteś leniwy lub trafiłeś na gąbkę o idealnym kształcie, możesz ten krok pominąć. Możesz też ją przyciąć i zrobić „wkładkę” do mydelniczki podróżnej lub dowolnego innego przedmiotu, w którym chcesz przechowywać mydło. Na zdjęciu przycięliśmy jedną z gąbek, aby móc trzymać mydła w porcelanowej wannie.

Krok 3. Nie ma kroku trzeciego. Po prostu zacznij używać swojej nowej mydelniczki!
Po każdym użyciu mydła odłóżcie je na gąbkę. Ta pochłonie całą wilgoć z mydła i ułatwi mu wyschnięcie, dzięki czemu będziecie cieszyć się nim jeszcze dłużej. Chociaż wielokrotnie słyszymy od Was, że naszych mydeł do brody nie da się wykończyć! Co więcej, jeśli chcecie umyć swoją nową „mydelniczkę” wystarczy przepłukać ją pod bieżącą wodą, odcisnąć nadmiar wody i pozostawić do wyschnięcia.

Panowie i Panie. Dajcie nam znać czy wykorzystacie nasz patent oraz co o nim sądzicie? A może pochwalicie się swoimi pomysłami na mydelniczkę?

Polecane produkty

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *