Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Jak przetrwać lato z brodą? 3 proste porady

Broda latem

Lato w pełni! I choć pogoda jest ostatnio w kratkę to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad jak poradzić sobie z brodą tą porą roku.

Porada nr 1. Pozbądź się brody goląc ją

Jeśli podniosło Ci się ciśnienie po przeczytaniu tej rady – bardzo dobrze. Natomiast jeśli pomyślałeś, że to świetny pomysł to powróć do Kodeksu Brodaczy #1 i zacznij żyć zgodnie z kodeksem.

Młodzi, brodaci adepci mogą być przekonani, że broda zapewni im dodatkowe ogrzewanie latem, dlatego warto się jej wtedy pozbyć lub chociaż ją skrócić. Jeśli, jednak zrobisz tak z myślą o tym, że będzie Ci chłodniej to tylko się rozczarujesz. Broda to nie sweter. Zimą Cię nie ogrzewa, lecz chroni przed wiatrem. Latem natomiast może ochronić Cię przed słońcem i promieniowaniem UV. Nim jednak opowiemy na ten temat więcej poprawmy poradę nr 1.

Porada nr 1. Po prostu noś brodę!

Twoja broda jest cudowna (nasza też)! Ba, jest tak wspaniałomyślna, że pomaga przetrwać Ci lato samym swym jestestwem. Nie od dziś wiadomo, że jedną z funkcji włosów jest ochrona nie tylko przed wychłodzeniem, ale również przegrzaniem. Broda pełni dokładnie tę samą funkcję, co włosy na głowie.

Nie licz na to, że broda spowoduje, że przestaniesz się pocić. Jeśli jednak tak się zdarzy, owłosiona część twarzy utrudni spływanie potu po skórze, dzięki czemu ten łatwiej będzie parować i nas ochładzać. Chłodny powiew powietrza jest jeszcze chłodniejszy!

Ale to nie wszystko. Twoja broda tak Cię kocha, że chce ochronić Cię przed rakiem. Mówimy poważnie. Badanie przeprowadzone przez University of Southern Queensland wykazało, że brody chronią twarze mężczyzn przed szkodliwym promieniowaniem UV nawet w 95 proc. Oczywiście broda nie jest tak bezpieczna jak filtry przeciwsłoneczne, jednak z pewnością blokują promieniowanie UV. Zatem, jeśli wybieracie się na wielogodzinny plażing, lepiej skorzystajcie również z filtra.

Porada nr 2. Schowaj swój olej do lodówki.

A przede wszystkim nie zapomnij go używać. Latem również musisz dbać o swoją brodę. Choć blokuje ona promieniowanie UV, nie oznacza to że nie jest ono dla niej szkodliwe! Jeśli nie chcesz mieć suchej i matowej brody, latem również sięgaj po dobry olej do brody i odżywiaj ją. To właśnie dlatego do naszych olejów do brody dodaliśmy olej z nasion baobabu. W Afryce baobab nazywany jest “drzewem życia”. Chroni on skórę i brodę w trudnych warunkach klimatycznych. Regeneruje skórę zniszczoną nadmiernym opalaniem oraz chroni włosy przed działaniem słońca. Latem jak znalazł. Zimą też.

No, ale wróćmy do naszej porady. Wyobraź to sobie. Wstajesz rano, myjesz twarz, a potem nakładasz schłodzony olej do brody. Poczuj to zimno! Czy nie brzmi to fantastycznie? Używanie zimnego oleju w upał jest bardzo przyjemne i odmieni Twoją letnią pielęgnację brody. Na co w takim razie czekasz?

Pamiętaj jednak, że olej trzymany w lodówce może lekko zgęstnieć lub zmętnieć. Nie wpłynie to na jakość produktu ani nie spowoduje szybszego psucia oleju do brody (a wręcz przeciwnie). Jednak warto taki olejek trzymany w lodówce przed użyciem porządnie wstrząsnąć.

Porada nr 3. Na wyjazdy porcjuj mydło.

Jedziesz na 3 dni w Bieszczady? A może na 2 tygodnie w tropiki? Niezależnie gdzie się wybierasz nie zapomnij spakować swojej brody! Nie zapomnij o kartaczu lub grzebieniu i oleju do brody. U nas masz ułatwione zadanie  – wystarczy włożyć je do tuby i spakować do plecaka.

Natomiast co z mydłem do brody? Jeśli wizja wzięcia kostki wydaje Ci się mało praktyczna, prawdopodobnie masz rację. Niemniej plastikowa butelka z szamponem również lubi się otworzyć i wylać w plecaku. Dlatego warto wziąć kostkę do mydła i przygotować małe, jednorazowe kawałki mydła odcinając je nożem. Wtedy nie musisz się martwić czy mydło zdąży wyschnąć nim będziesz przemieszczać się dalej. No i możesz przygotować idealną ilość mydła, które wystarczy Ci na cały wyjazd. Ponadto jednorazowe porcje zajmują  bardzo mało miejsca. Możesz przewieźć je np. w tubie po naszym oleju do brody. Zamiast noża możecie też użyć nożyczek, tak jak leniwy Pan fotograf.

Brodacze! Dajcie nam koniecznie znać w komentarzu czy też błędnie myśleliście, że Wasze brody latem to dodatkowe ogrzewanie? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu nie będziecie już mieli takich wątpliwości oraz, że przetestujecie nasze wakacyjne triki!

 

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *