Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Długie włosy męskie – plusy i minusy

Idąc za słowami piosenki Elektrycznych Gitar, którą na pewno zna zdecydowana większość z nas: a ty noś, noś, noś długie włosy jak my, w dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej plusom i minusom długich męskich włosów.

W ostatnim czasie zauważyć można, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na długie włosy, a w Internecie bez problemu trafisz na mnóstwo tutoriali na temat tego jak układać długie włosy męskie, jak o nie dbać i co zrobić, by być w pełni zadowolonym dobierając sobie fryzury męskie długie. Nieważne czy masz proste włosy czy kręcone włosy: na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Pamiętaj, że niektóre informacje dotyczące długości czy też zapuszczania włosów warto traktować z przymrużeniem oka. Każdy włos może reagować inaczej i warto sugerować się przede wszystkim swoją intuicją.

barber fryzura

Długie włosy męskie – co na ich temat mówi historia?

Na wstępie warto wspomnieć o tym, że niegdyś długie męskie włosy były bardzo cenione. Oznaczały one władzę, odwagę, majestat i siłę – cechy, którymi chciałby się pochwalić każdy mężczyzna.

Przykładem na to może być chociażby biblijny Samson. Wiesz, że posiadał on nadludzką siłę, póki miał długie włosy? Gdy pod osłoną nocy nasłany przez Dalilę, ukochaną Samsona, przedstawiciel Filistynów obciął śpiącemu Samsonowi włosy, jego moc zniknęła. Wraz z odrastającymi puklami siła zaczęła wracać.

Z kolei wojownicy indiańskich plemion zwijali swoje długie włosy i trzymali je pod pachą, bo wierzyli, że to właśnie w długich włosach męskich zaklęta jest ich cała potęga i moc. Żeby odebrać swojemu wrogowi siłę, zdzierali mu cały skalp, by w ten sposób pozbawić go długich włosów i odebrać mu to, co czyniło go odważnym.

W średniowieczu krótko ścięte włosy nosili mężczyźni prości i ubodzy. Pątnicy golili sobie głowy w ramach pokuty. W średniowiecznej Francji bogaci mogli pozwolić sobie na posiadanie długich włosów.

W średniowieczu wierzono również w to, że we włosach mógł mieszkać diabeł, dlatego właściciele długich włosów ukrywali je pod wymyślnymi nakryciami głowy.

Co się zatem wydarzyło, że w ostatnich latach długie włosy stały się przede wszystkim domeną i oznaką kobiecości? Może być to związane z XIX wiekiem i służbą wojskową. To właśnie wtedy rekruci wojskowi, ze względów praktycznych, byli zmuszeni do tego, by nosić krótkie włosy.

barber shop katowice

Kobiety zwracają uwagę na męskie fryzury i kolor włosów

Mówi się, że włosy męskie to trzeci element wyglądu zewnętrznego, na który zwracają uwagę kobiety. W pierwszej kolejności płeć piękna patrzy na całokształt twarzy, następnie na oczy, warto więc zadbać o wygląd swoich włosów, nawet jeśli nie są to dłuższe włosy. Jeśli zaś chodzi o kolor włosów, to kobiety mają słabość do blondynów i brunetów. Męskie usta plasują się dopiero na czwartym miejscu.

Długie włosy męskie mogą stać się twoją wizytówką, warto więc zastanowić się nad tym czy posiadanie takich włosów nie jest przypadkiem idealną alternatywą dla ciebie. Z pewnością bujna czupryna sprawi, że wyróżnisz się w tłumie.

Spięte w męski kucyk, a może wystylizowane tak, by zostawić wygolone boki? To już zależy tylko od ciebie i twojej wyobraźni!

Długość włosów ma znaczenie? Symbolika włosów (nie tylko) u mężczyzn

Do niedawna mówiło się, że długie włosy u mężczyzn to symbol wolności, niezależności i nieszablonowego podejścia do życia. Posiadanie długich włosów charakterystyczne było dla artystów, buntowników, oznaczało także postawienie się przeciwko uznanym przez ogół wzorcom.

Z kolei krótkie włosy winny być standardem wśród mężczyzn chcących w ten sposób podkreślić swoją męskość, potrzebę rywalizacji, mocny charakter. Kojarzone były także z agresją i brutalnością.

Znany jest również zwyczaj obcinania zapuszczanych latami włosów na znak bycia w żałobie po bliskiej osobie. Drastyczne cięcia zdarzają się także wtedy, gdy chcemy odciąć się od przeszłości i wraz z długimi kosmykami zrzucamy z siebie ciężar tego, co się wydarzyło.

portrait, fashion, man

Zapuszczanie długich włosów

Być może aktualnie masz krótkie włosy i zastanawiasz się nad tym, czy dłuższe włosy są dobrym rozwiązaniem dla ciebie. Mamy nadzieję, że poniższym artykułem dotyczącym włosów męskich pomożemy ci w podjęciu tej decyzji! Zapuszczanie włosów możesz potraktować jak wyścig: tylko najbardziej wytrwali dotrą do mety.

Pamiętaj o tym, by dobierając długość włosów zwrócić uwagę na to, jaki masz kształt twarzy. Ma to ogromny wpływ na to, jak będziesz finalnie wyglądać. W tym przypadku warto zaciągnąć opinii zaufanego fryzjera.

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na długie włosy męskie?

Jeśli chcesz zapuścić włosy musisz brać pod uwagę to, że włosy rosną bardzo powoli powoli (w skali miesiąca od 1 do 1,5 centymetra), jest to proces wymagający ogromnej cierpliwości i zanim doprowadzisz swoje długie włosy do wymarzonego stanu, niesforne kosmyki na pewno nie raz i nie dwa przyprawią cię o chęć sięgnięcia po maszynkę lub nożyczki. Warto jednak przeczekać te ciężkie momenty, znaleźć sposoby na to, aby mieć związane włosy i cieszyć się perspektywą na długie włosy męskie.

Potrzeba mniej więcej roku, by osiągnąć zadowalające efekty.

Na szybkość porostu włosów ma wpływ ich kondycja oraz rodzaj – suche włosy zachowują się inaczej od gęstych i dobrze odżywionych kosmyków.

O włosy warto także zadbać nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz, stosując przy tym odpowiednią suplementację i pijąc zalecaną dzienną dawkę wody.

długie włosy metamorfoza

Milion sposobów na to, by układać długie włosy męskie

Mężczyźni, którzy posiadają już długie włosy i etap zapuszczania włosów mają za sobą, na pewno zgodzą się z tym, że niezaprzeczalną zaletą posiadania długich włosów jest istnienie wielu możliwości, by układać długie włosy.

Męska fryzura to nie tylko krótko ostrzyżone włosy, a gdy już opanujesz sztukę modelowania włosów, jesteśmy pewni, że da ci ona mnóstwo satysfakcji i sprawi, że układanie włosów stanie się przyjemnością i chwilą relaksu, a nie przykrym obowiązkiem.

Układać długie włosy męskie można na wiele sposobów. W zależności od tego, czy marzą ci się proste włosy, czy też chciałbyś, by na głowie powstała burza włosów. W takiej sytuacji, gdy ma się długie włosy męskie, nie jest się skazanym na nudę.

Fryzury męskie długie dają wiele możliwości

Czasem masz po prostu ochotę zaszaleć, a długie fryzury męskie dają ci tę możliwość. Długie włosy męskie sprawiają, że za ich pomocą łatwiej wyrazić siebie, pokazać swój nastrój lub dać innym do zrozumienia, czym zajmujesz się w życiu.

Męskie fryzury na długie włosy stają się coraz popularniejsze. Jest tyle możliwości! Włosy mogą być zaczesane do tyłu, możesz spiąć je w męski kucyk lub tak modny ostatnio męski koczek na czubku głowy. Możesz też zostawić na głowie artystyczny nieład. Każda z tych możliwości, w zależności od tego na jaką okazję włosy zostały ułożone, zapewni ci naturalny wygląd. Długie włosy męskie sprawią, że staniesz się indywidualistą.

Na sportowo, na wielkie wyjście, na obiad z przyjaciółmi i spotkanie z przełożonym… Za każdym razem możesz upiąć je w inny sposób, idealnie pasujący do okazji i cieszyć się z tego, że fryzury męskie długie za każdym razem mogą powiedzieć o tobie coś innego.

Zaczesane do tyłu włosy są jedną z wielu eleganckich fryzur. Przy użyciu pasty czy też lekkich pomad osiągniesz gładki efekt, równocześnie utrwalając fryzurę.

A jeśli akurat gdzieś się spieszysz, jesteś spóźniony lub po prostu nie masz ochoty zastanawiać się nad tym, jak się uczesać, to włosy wystarczy upiąć z tyłu głowy lub lekko je zmierzwić i pozostawić artystyczny nieład.

Fryzura ma znaczenie!

A jeśli już do tablicy został wywołany męski kucyk… Mówi się o tym, że spinanie włosów z tyłu głowy jest poniekąd próbą kontroli i narzucenia sobie wewnętrznego porządku.

Mężczyzna w takiej fryzurze chce być postrzegany z jednej strony jako osoba poważna i solidna, godna zaufania, z drugiej zaś jako ktoś, kto myśli kreatywnie i nieszablonowo.

man, guy, long hair

Posiadanie dłuższych włosów to rzadsze wizyty u fryzjera

Jeśli nie masz dłuższych włosów na pewno niejednokrotnie stanąłeś przed lustrem i mruknąłeś do siebie: zetnij włosy. Aby odpowiednio zadbać o wygląd krótkiej czupryny, włosy trzeba regularnie strzyc. Średnio fryzury męskie należy odświeżyć raz w miesiącu.

Jeśli masz długie włosy, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że są one po prostu praktyczniejsze: wystarczy, że włosy zaczesane będą do tyłu, spięte gumką i już żadne kosmyki nie będą wpadały ci do oczu.

Z długimi włosami jest prościej, po prostu.

strzyżenie męskie

Minusy długich włosów męskich

Jak wszystko tak i długie włosy męskie mają oprócz plusów minusy. Posiadacze długich włosów na pewno mają świadomość, że ich fryzury męskie wymagają poświęcenia większej ilości czasu na mycie, pielęgnację i układania włosów. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli lubisz sobie dłużej pospać. Sam proces suszenia, gdy ma się dłuższe włosy trwa zdecydowanie dłużej niż w przypadku włosów krótkich.

Warto też wziąć pod uwagę to, że należy nauczyć się tego jak odpowiednio układać włosy. Wymaga to wprawy i zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt i kosmetyki, a metodą prób i błędów można dojść do perfekcji. Jednak czy wszyscy mają na to chęć i czas?

Włosy krótkie są zdecydowanie tańsze i szybsze w obsłudze.

Ale… Posiadając włosy krótkie możesz nie zauważyć tego, co na pewno rzuci ci się w oczy, gdy włosy już ci urosną.

Dziennie wypada nam około 100 włosów. Decydując się zatem na to, by zapuścić włosy męskie, musisz mieć świadomość tego, że będziesz znajdował je w różnych dziwnych miejscach.

Jeśli chcesz temu zapobiec i zmniejszyć ryzyko znalezienia swoich włosów chociażby w kanapce, dokładnie rozczesz włosy rano i wieczorem.

fryzura męska długie włosy

Dobranie właściwej pielęgnacji to klucz do sukcesu

Nieważne, czy masz gęste włosy czy też kręcone włosy, możesz nosić się w prostych włosach lub lubić mocno wycieniowane włosy: to wszystko traci znaczenie, jeśli nie dbasz o nie w odpowiedni sposób. Należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów męskich i przy okazji mieć na uwadze dobranie takich kosmetyków, które zbytnio nie obciążają włosów. Mowa tu o kosmetykach nie tylko do pielęgnacji, ale także do stylizacji. Pamiętaj, że nie ilość ma znaczenie, a jakość!

Przy dobieraniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów warto zwrócić uwagę na szampony do włosów oparte o łagodne detergenty. Dlaczego? Nie wysuszają one włosów i nie podrażniają skóry głowy. Pamiętaj też o tym, aby stosować odżywki lub maski podczas mycia – one naprawdę dużo dają! Długie włosy męskie warto także zabezpieczać dosłownie kropelką olejku lub serum silikonowego, aby się nie wykruszały. Taką pielęgnację warto wprowadzić już teraz, jest to doskonały sposób na wyrobienie w sobie pewnej rutyny, a także dzięki temu łatwiej będzie z zapuszczeniem włosów. Zadbane i dobrze odżywione włosy na pewno podziękują ci się za wszystkie zabiegi, które im zafundujesz. Warto być świadomym użytkownikiem oferowanych przez rynek kosmetyków przeznaczonych na długie włosy męskie.

Zdrowy wygląd i zdrowy blask to nie tylko dobranie odpowiednich kosmetyków do długich włosów męskich, ale także zadbanie o skórę głowy – pamiętaj o tym!

Długie męskie włosy wracają do mody

I chociaż do niedawna dłuższe włosy u mężczyzn postrzegane były jako pewien rodzaj zaniedbania, dedykowane były także okrojonej grupie mężczyzn, tak dzisiaj długość włosów nie ma już znaczenia.

Wprost przeciwnie! Długie włosy męskie wracają do łask, o czym świadczy fakt, że każdego dnia na swojej drodze spotykamy mężczyzn posiadających długie włosy. I co więcej: takie męskie fryzury noszą z ogromną dumą i pewnością siebie. W końcu doczekaliśmy się czasów, w których nie wszystko zależy od tego w jaki sposób prezentujemy się na zewnątrz, ale przede wszystkim najważniejsze jest to, co mamy do zaoferowania swoją osobowością, umiejętnościami i doświadczeniem. Cieszy nas niesamowicie fakt, że długie włosy męskie są coraz bardziej widoczne na polskich ulicach.

Na grupach o włosomaniactwie, mężczyzna zadający pytania nie jest już tak rzadkim widokiem, jak jeszcze kilka lat temu. Z szerokim uśmiechem na twarzy obserwujemy, jak każdego dnia pojawiają się posty dotyczące długich męskich włosów. Co więcej: mężczyźni nie tylko pytają, chwalą się także efektami swojej pracy i dzielą się zdjęciami, pokazując efekty pielęgnacji czy też męskie fryzury. Sami stają się inspiracją do tego, w jaki sposób można układać włosy. Bo któż z nas nie chciałby pochwalić się pięknymi i zadbanymi długimi włosami?

Długie włosy męskie nie tylko dla wybranych

Dzisiaj długie włosy męskie może nosić każdy, niezależnie od tego, czym zajmuje się na co dzień. Nie tylko artysta czy buntownik może pozwolić sobie na długie włosy, wprost przeciwnie. Stereotyp ten był bardzo krzywdzący i na szczęście coraz więcej mężczyzn na wysokich stanowiskach decyduje się na noszenie dłuższych włosów. Jeśli więc masz ochotę na to, by zacząć zapuszczanie włosów, po prostu to zrób! Nic nie stoi na przeszkodzie, a twoje włosy powinny być dokładnie w takiej długości, w jakiej czujesz się najlepiej. Bo to nie trendy są najważniejsze, a twoje samopoczucie.

Jeśli więc marzysz o dłuższych włosach, śmiało, zacznij spełniać to marzenie już dzisiaj! Niech twoje długie włosy męskie zwojują świat, bo… marzenia są po to, by je spełniać, a życie zbyt krótkie by tylko marzyć.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *