Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Śląski Zlot Brodaczy i Cyrulików

Zakładając markę z kosmetykami od zawsze chcieliśmy robić coś więcej niż “tylko” kosmetyki. Po kilku miesiącach, odkąd wystartowaliśmy z pierwszą partią najlepszych olejków do brody zaczęliśmy obmyślać tajny plan. Co zrobić, aby zjednoczyć brodatą społeczność? Założyć grupę na facebooku? Nie chcieliśmy, aby cała aktywność z tworzenia znajomości oparta była tylko i wyłącznie na relacjach internetowych. Do tego w tym czasie funkcjonowało już kilka mocnych grup o podobnej tematyce. A jedną z nich w tym okresie czasu współtworzyła nasza Majka.Wiedzieliśmy, że to nie do końca to, co chcieliśmy zrobić. Pewnego dnia w końcu nas olśniło.

Impreza dla brodaczy

W tym momencie wiedzieliśmy już, że chcemy organizować cykliczne spotkania dla brodatej braci. Tak oto narodziła się idea organizowanych przez nas po dziś dzień Śląskich Zlotów Brodaczy! Nasz pierwszy Zlot Brodaczy miał być wydarzenie pełne niesamowitych atrakcji.

Jednak to nie gry i inne rozrywki podczas zlotów miały być najważniejsze. A możliwość spotkania się z zupełnie obcymi brodaczami i nawiązanie przyjaźni na lata. Tak, aby brodaczy łączyć, a nie dzielić. Organizując pierwszy zlot nie wiedzieliśmy czy uda nam się to uda. Teraz mamy pewność, że plan się powiódł. Ba, my sami nawiązaliśmy jedne z fajniejszych znajomości na swoim własnym zlocie!

I Śląski Zlot Brodaczyzlot brodaczy

Co zrobić, aby zgromadzić ogromną ilość obcych sobie śląskich brodaczy w jednym miejscu?A do tego zagwarantować im warunki do świetnej zabawy, możliwości wypicia najlepszego piwa i dowiedzenia się czegoś na temat pielęgnacji brody? Trzeba do tego celu zebrać odpowiednich ludzi, znaleźć najlepszą miejscówkę i … Poinformować ludzi o nadchodzącym wydarzeniu. Co wcale nie jest prostym zadaniem.

Najmniejszym problemem było dla nas odnalezienie świetnej miejscówki. Od początku wiedzieliśmy, że Zlot Brodaczy chcemy organizować w multitapie. Wszakże cała załoga Cyrulików (wtedy dwuosobowa) to fani piwnego kraftu. Padło na Białą Małpę. Decyzji nie żałujemy. Lokalizacja świetna, śląscy brodacze mogli podjechać pociągiem i przejść się parę kroków do lokalu. Miejsce piękne, ze świetnym ogródkiem, ale i dachem nad głową. No i przede wszystkim z ogromnym wyborem piw. Nie mogło być lepszego miejsca! Do tego prywatnie mieliśmy ogromny sentyment do Białej Małpy.

katowicki zlot brodaczy

Po wielu trudach, negocjacjach, rozmowach, przygotowaniach udało nam się zorganizować, w dwie osoby przy pomocy Białej Małpy, świetną imprezę! Na szczęście na miejscu pomogli nam w organizacji Maciej i Mateusz. Inaczej nie daliśmy rady, bo ciągle byliśmy gdzieś potrzebni! Podczas Śląskiego Zlotu Brodaczy po raz pierwszy zorganizowaliśmy PubQuiz z wiedzy o brodzie i śląsku. Co to były za emocje. Do tego brodacze, którzy przybyli na miejsce mogli skorzystać z usług profesjonalnych barberów, wygrać vouchery na strzyżenie u wielu znanych golibrodów. A także dowiedzieć się od nas wielu rzeczy na temat pielęgnacji brody i wąsów. W końcu na miejscu było stanowisko  naczelnych specjalistów od brody Cyrulików. Przygotowaliśmy nawet koszulki zlotowe. Te niestety rozeszły się wyjątkowo szybko i zrobiliśmy ich zdecydowanie za mało!

Zlot Brodaczy zyskał ogromny rozgłos, wzięło w nim udział blisko 272 osób! Wpadła do nas telewizja regionalna oraz świetni fotografowie. Udało nam si A co najważniejsze goście pytali się nas, kiedy kolejny Zlot Brodaczy!

II Śląski Zlot BrodaczyZlot Brodaczy

Idąc za ciosem zorganizowaliśmy nasz II Śląski Zlot Brodaczy! Myśleliśmy, że zorganizowanie kolejnej imprezy będzie zdecydowanie prostsze. W końcu wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniej edycji. Nauczyliśmy się prowadzić PubQuiz. Wiedzieliśmy co trzeba udoskonalić, co się sprawdziło a co okazało kompletną klapą. Jednak organizacja kolejnego zlotu wcale nie była łatwiejsza. Organizacja kolejnej edycji była ogromną presją, którą narzuciliśmy  sami sobie. W końcu II Śląski Zlot Brodaczy musi być lepszy od poprzedniego.

18 sierpnia 2018 roku znowu skrzyknęliśmy wszystkich studentów, lekarzy, górników, informatyków, kucharzy, kamieniarzy i nie tylko! Jeśli tylko nosili brody lub chcieli je zapuścić mogli wpaść na nasz zlot. Poprawiliśmy oprawę muzyczną z pomocą Białej Małpy, Wymysliliśmy nowe konkursy, dopytywaliśmy się byłych jak i nowych uczestników czego oczekują od naszego Zlot Brodaczy. I znów robiliśmy wszystko, co w naszej mocy aby ściągnąć Brodaczy i spełnić ich oczekiwania wobec zlotu!

Śląski Zlot Brodaczy to impreza, która zaczęła łączyć nie tylko śląskich brodaczy i pań które doceniają tę formę ozdoby męskiej twarzy, ale również ludzi z całej Polski! Ba, przyjechało do nas kilku gości spoza granic naszego kraju! Kolejny zlot znowu okazał się sukcesem i kolejny raz przygotowaliśmy zdecydowanie zbyt małą ilość zlotowych koszulek! A wszystko uwieczniła na zdjęciach Kyzioł Photo.

 Zloty Brodaczy i Cyrulików

Kolejny rok był dla nas totalnym zaskoczeniem. Wielu naszych przyjaciół i części cyrulikowej społeczności prosiło nas, abyśmy zorganizowali zloty nie tylko w Katowicach. I tak oto w 2019 roku zorganizowaliśmy, aż trzy zloty:

  • Wrocławski Zlot Brodaczy i Cyrulików tym razem organizowany przez nas i Browar Profesja!
  • I Opolski Zlot Brodaczy i Cyrulików organizowany wspólnie z naszymi przyjaciółmi Barber Shop Łotr Opole x Cyrulicy
  • III Śląski Zlot Brodaczy i Cyrulików, który tradycyjnie zorganizowaliśmy w swoim cyrulikowym gronie.

Czy któryś ze zlotów było łatwiej zorganizować? NIE! Za każdym razem napotykaliśmy inne przeszkody. Impreza we Wrocławiu była na naprawdę ogromną skalę, ponieważ była połączona z urodzinami naszych przyjaciół z Browaru Profesja! Całość odbywała się na terenie ich wspaniałego browaru, który można było zwiedzić podczas imprezy. Podczas zlotu nasi przyjaciele z Barber Shop Łotr oraz barberzy z Wrocławia strzygli brody i włosy w zamian za karmę dla wrocławskiego schroniska! Zresztą każdemu zlotowi, który organizowaliśmy towarzyszyła inna akcja charytatywna, bo brodacze kochają pomagać!

Zlot Brodaczy w Opolu był z kolei jednocześnie premierą olejku do brody Rogue, który powstał we współpracy ze współorganizatorami Opolskiego Zlotu! Mogliśmy w dniu premiery od razu zebrać opinie o nowym produkcie, który zresztą przyjęliście znakomicie. Przy okazji tego zlotu udzieliliśmy nieskończonej ilości wywiadów! Język nam się niejeden raz plątał, ale daliśmy radę. W 2019 roku w końcu nie byliśmy sami na pokładzie. Mogliśmy za to liczyć na pomoc super ludzi!

III Śląski Zlot Brodaczy

Sierpniowe Śląskie Zloty Brodaczy miały być tradycją. W tym roku postawiliśmy jednak datę na wrzesień ze względu na organizację zlotów w innych miastach3 Zlot Brodaczy. Totalnie nie zdążyliśmy z naszym sierpniowym zlotem! Tym bardziej, że przeżywaliśmy kryzys wiecznych braków olejku do brody Rogue oraz Burboneska, nad którymi prace zabierały nam sporo czasu.

 

Jakie atrakcje czekały na III Śląskim Zlocie Brodaczy? Było ich sporo i na miarę bród naszych towarzyszy! Bez których żaden zlot by nie powstał. Podczas zlotu odbył się oczywiście konkurs na najlepszą brodę oraz na picie piwa na czas. Ukryliśmy pełno cyrulikowych produktów w całym lokalu, a ten kto je odnalazł mógł je zabrać do domu. Przygotowaliśmy plenerowe stoisko Cyrulików, przy którym tradycyjnie pomagali nam Mateusz i Maciek! Na zlocie można się było wydziarać. Oczywiście tatuażami wodnymi. Wykonaliśmy zdjęcie grupowe, a cały zlot kolejny raz obfotografowała Kyzioł Photo, także każdy wyszedł z pięknym brodatym zdjęciem! Koszulek kolejny raz zabrakło. Ale nie zabrakło fantastycznych piwa od Browaru Profesja oraz Magdy która reprezentowała naszych przyjaciół! A na koniec Zlotu Brodaczy zasiedliśmy przy jednym stole, aby razem pograć w Lożę Szyderców.

O świetną atmosferę zadbaliśmy my, ale nie byłaby ona możliwa gdyby nie fantastyczni ludzie, którzy nas odwiedzili!

IV Śląski Zlot Brodaczy?

Ten zlot to miała być pestka z masłem. W końcu na pokładzie Cyrulików nie jesteśmy sami. Dominika i Igor, z naszego barbershopu Cyrulicy na Koszutce, chętnie angażowali się w organizację zlotu rzucając to coraz nowsze pomysły i niestety… Nastała pandemia. Są rzeczy ważne i ważniejsze, a my musieliśmy przełożyć nasz Śląski Zlot Brodaczy i Cyrulików. Nie mogła również odbyć się edycja wrocławska oraz opolska. Co zrobisz jak nic nie zrobisz? W grudniu po raz kolejny musieliśmy przełożyć imprezę. Tym razem bezterminowo. Nie martwcie się wrócimy do Was! I znów pokażemy jak celebrować męskość i łączyć wszystkich mężczyzn!

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *