Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Jak wybrać najlepszy barber shop? Praktyczne wskazówki

Niezależnie czy nosisz brodę, golisz swój zarost czy jedynie Twoje włosy wymagają ukierunkowania, zapewne nie raz zastanawiałeś się jak znaleźć odpowiedni barber shop i najlepszego barbera, dzięki któremu będziesz cieszył się nienaganną fryzurą. Odnalezienie salonu fryzjerstwa męskiego, który sprosta wszystkim Twoim wymaganiom może zająć trochę czasu. Warto poszukać miejsca z którego po wyjściu będziesz cieszył się nie tylko odświeżonym wyglądem i perfekcyjnie skrojoną brodą, ale również miło spędzonym czasem. Jeśli zastanawiasz się jak wybrać najlepszy barber shop i nie czuć się rozczarowanym po wizycie u barbera mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią Ci to zadanie.

Wygląd Twojego barbera nie mówi o tym jak tnie

barber shop katowicePewnego dnia jeden z naszych znajomych ochoczo oznajmił, że aby znaleźć idealnego barbera wystarczy przejść się po mieście i pozaglądać w witryny salonów. A następnie umówić się do najlepiej obciętego barbera. Najlepiej z największą brodą. Gwarantuje to udaną wizytę w salonie. Przynajmniej weedług wspominanego znajomego.

Choć ocenianie książki po okładce może kusić, jednak to jak obcięty jest Twój potencjalny barber, i czy nosi on brodę o której sam marzysz, niewiele mówi o jego umiejętnościach. W ten sposób możesz co najwyżej ocenić pracę osoby, która tegoż barbera obcinała. Niewielu fryzjerów męskich tworzy swoje fryzury samodzielnie. Najczęściej korzystają z pomocy innych barberów. Choć oczywiście zdarzają się takie przypadki.

To że Twój barber sam totalnie zarósł i wymaga obcięcia nie musi oznaczać, że nie potrafi strzyc. Równie dobrze może to świadczyć tylko i wyłacznie o braku jego czasu, a nie o braku jego umiejętności. Stwierdzenie “szewc bez butów chodzi” bywa w przypadku zapracowanych barberów bardzo trafne. Osobiście znamy przypadku totalnych pasjonatów, którzy oddają się pracy w 100% i świetnie tną, chociaż ich własne fryzury nie są dla nich tak istotne jak te które robią klientom.

Czy płeć barbera ma znaczenie?

Dla Ciebie być może. Niektórych mężczyzn krępuje fakt, że inny mężczyzna będzie mył mu głowę. Jednym jest to absolutnie obojętne czy trafią pod brzytwę kobiety czy mężczyzny. A jeszcze inni nie będą chcieli być obcinani z różnych powodów przez kobiety. Niemniej to tylko i wyłącznie osobiste preferencje. Płeć barbera w żaden sposób nie determinuje jego umiejętności. Znamy wiele doskonałych barberek jak i barberów.

Przy okazji barber bez brody, niezależnie czy jest kobietą czy mężczyzną, również bez problemu może ogarnąć Twój zarost i poradzi sobie nawet z długą brodą. O ile jest dobrym specjalistą. A ten z piekną i majestatyczną brodą może skrócić Twoją własną zbyt mocno lub nierówno. Nawet najlepszy chirurg sam nie przeprowadzi swojej operacji, i nie uczy się sam na sobie, jednak nie odbiera mu to jego umiejętności. Dlaczego więc barber bez brody miałby nie umieć dobrze ostrzyc zarostu czy długiej brody tylko dlatego że sam jej nie posiada?

Opinie na temat salonu barberskiego

Opinie barber shopu mogą być bardzo pomocne. Warto przyjrzeć się opiniom zamieszczanym w internecie. Zarówno na portalach do umawiania wizyt takich jak booksy, jak i opiniom zamieszczanym w wizytówkach google czy grupach internetowych. Nie patrz jednak tylko i wyłącznie na ilość gwiazdek. Zapoznaj się z kilkoma dobrymi i złymi opiniami, czytając ich treść oraz odpowiedź salonu, i sprawdź czy są dla Ciebie wartościowe.

Może oberwało się pracownikowi, który w salonie już nie pracuje? A może za brak miejsc parkingowych? Z doświadczenia naszych kolegów z branży czasem można zgarnąć negatywną opinię z powodu 10 minutowego opóźnienia lub odmowy przyjęcia klienta który notorycznie nie przychodzi na swoje wizyty bez ich odwoływania. Takie opinie mogą być dla Ciebie istotne lub nie mieć znaczenia. To co podoba się innym czy też jest dla nich ważne, dla Ciebie może być nieistotne. Opinie zawsze są subiektywne. W skrajnych przypadkach dochodzi nawet do sytuacji, że negatywne opinie są pisane przez osoby, które nigdy nie korzystały z usług salonu.

Portfolio barbera, czyli zdjęcia prac

To jeden z najlepszych sposobów, aby trafić do barbera od którego wrócisz zadowolony. Poprzeglądaj zdjęcia prac zamieszczanych na profilach barber shopów. I wybierz ten, którego prace barber katowicenajbardziej Ci się podobają. W ten sposób będziesz miał dużą szansę, że trafisz do fryzjera którego styl prac Ci się podoba. Co z tego, że barber oceniany jest jako fantastyczny, ale wykonuje tylko i wyłącznie wycieniowane fryzury od zera, a Ty oczekujesz klasycznej dłuższej fryzury? Masz ochotę na awangardę? Poszukaj fryzjera, który również czuje się w niej dobrze! Różni barberzy mogą mieć zupełnie inną wizję na Twoją brodę, specjalizować się w zupełnie innych fryzurach oraz stosować inne techniki pracy, co niekoniecznie oznacza że jeden jest lepszy od drugiego. Po prostu pracują inaczej.

Czy ocenianie po zdjęciach prac to idealne rozwiązanie? Niestety nie. Niektórzy barberzy bardzo podrasowują zdjęcia swoich prac w photoshopie. Sporadycznie zdarza się kradzież zdjęć i przywłaszczanie ich sobie. Niemniej takie sytuacje to naprawdę rzadkość. Jednak warto mieć na uwadze, że barber nie odwzoruje na Tobie fryzury 1 do 1, i ostatecznie fryzura może wyglądać na Tobie zupełnie inaczej. Każdy z nas ma inne włosy i kształt głowy. Dobry barber skroi fryzurę pod Ciebie.

Podpytaj dobrze ostrzyżonych znajomych

Zadowolony przyjaciel może być doskonałym źródłem wiedzy. Jeśli podoba Ci się fryzura Twojego znajomego śmiało podpytaj się, gdzie chodzi się obcinać. I spróbuj umówić się do tego samego barber shopu oraz barbera. Znajomy na pewno podpowie Ci gdzie najlepiej zaparkować czy jaki panuje klimat w lokalu. W końcu już chodzi w to miejsce. A przy okazji możliwe, że podpowie Ci kogo lepiej unikać i dlaczego na podstawie swoich doświadczeń w innych salonach. Taka rozmowa może być bardzo pomocna. Jednak Twój znajomy to nie wyrocznia i ostateczne efekty będziesz musiał ocenić po wizycie w salonie.

Odważni Panowie mogą się nawet pokusić o zapytanie się dobrze ostrzyżonego mijanego na ulicy nieznajomego. Na pewno będzie zadowolony z komplementu. W końcu tak bardzo przypadła Ci do gustu jego fryzura, że postanowiłeś odwiedzić ten sam salon. Jednak i w tym przypadku nie jest to rozwiązanie idealne. Tutaj czeka na Ciebie podobna pułapka jak w przypadku oceniania zdjęć prac barberów. O ile photoshop nie wchodzi w grę, w końcu oceniasz fryzurę którą widzisz na żywo, o tyle każdy z nas jest inny i w zależności od rodzaju, gęstości i stanu Twoich włosów oraz kształtu głowy barber wyczaruje inną fryzurę.

Przetestuj kilka miejscówek

To chyba najlepsze rozwiązanie. Testowanie na samym sobie. Oczywiście możesz się wtedy sparzyć i zostać źle ostrzyżonym. Jednak włosy czy broda w końcu odrosną. Skorzystasz z naszych wskazówek. W pierwszej kolejności wybieraj się do polecanych salonów czy takich, których prace Ci się podobają szanse na niepowodzenie będą niewielkie. Warto testować umiejętności różnych fryzjerów zajmujących się strzyżeniami męskimi. Dzięki temu będziesz mógł odnaleźć idealnego barbera, gdzie będziesz czuł się świetnie i komfortowo, a także zostaniesz perfekcyjnie ostrzyżony.

Poszukiwania zakończone sukcesem?

Tak jak wspominaliśmy na początku poszukiwania idealnego barbera mogą trochę potrwać. Jednak czas ten na pewno nie będzie stracony. Zatem bierz się do dzieła i nie zostawiaj rezerwacji wizyty na ostatnią chwilę. A kiedy znajdziesz już osobę, która odpowiada Ci nie tylko pod względem jakości cięcia, ale również panującej atmosfery, koniecznie poleć go swoim najbliższym. Barber na pewno będzie Ci wdzięczny za taką pomoc.

 

 

 

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Głównie w celach funkcjonalnych oraz w celu, by nasze usługi były dostarczane na jak najwyższym poziomie. Prosimy o określenie warunków przechowywania lub dostępu do nich niżej.