Postanowiliśmy zostać pogromcami mitów. A ponieważ tych związanych z brodą jest tak wiele, że mógłby z tego powstać cały cykl wpisów. Dzisiaj bierzemy na tapetę 5 najbardziej popularnych naszym zdaniem mitów związane z szeroko rozumianą tematyką porostu brody. Bierzemy na tapetę zarówno różne sposoby na przyśpieszenie porostu brody jak i jego zagęszczenia oraz kilka innych ciekawych informacji.
Mit nr 1. Golenie przyśpiesza porost brody
prawda/fałsz
Nie będziemy tego roztrząsać długo to ściema. Golenie nie przyśpiesza porostu żadnych włosków. Ani tych na brodzie ani tych występujących gdziekolwiek indziej. Świeżo ogolona broda może sprawiać wrażenie, że szybciej rośnie ponieważ łatwiej nam obserwować różnice na poziomie kilku milimetrów niż kilkunastu centymetrów. Jeśli nosisz długą brodę i wydaje Ci się, że z czasem zaczęła rosnąć wolniej lub wręcz nie rośnie wcale to nie sięgaj po maszynkę, aby ją ogolić by szybciej rosła, lecz przyjrzyj się temu jak dbasz o brodę. Twoja broda prawdopodobnie wykrusza się na długości, stąd zauważasz wolniejszy jej porost. Zabezpieczaj końce brody olejkami lub balsamami do brody oraz myj ją delikatnym dedykowanym szamponem takim jak Tygrysi szampon do brody. Gęsty zarost nie ma nic wspólnego z jej goleniem.
Mit nr 2. Włosy na brodzie odrastają grubsze po goleniu
prawda/fałsz
Golenie brody nie sprawia, że ta odrasta grubsza lub gęstsza. Kiedy Twój zarost zaczyna odrastać może wydawać się ciemniejszy i grubszy. Jest to jednak tylko efekt wizualny. Skąd się bierze to złudne wrażenie? Otóż po zgoleniu włosy odrastają z końcem obciętym na wprost. Krótszy, młodszy włos na brodzie nie przeszedł jeszcze z Tobą zbyt wiele. Z czasem na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji lub po prostu ze “starości” włos może się ścieniać na końcach. Przy okazji golenia pozbywasz się słabszej, cieńszej końcówki włosa. Oto cały sekret. By mieć gęsty zarost warto zadbać o jego kondycję i zainwestować w preparaty do pielęgnacji zarostu.
Mit nr 3. Systematyczne golenie zarostu pogrubia/zagęszcza/przyśpiesza porost brody
prawda/fałsz
Jeśli myślisz, że po części myliliśmy się w micie nr 1 i 2, ponieważ cały szkopuł tkwi w tym, że należy się golić regularnie aby zarost odrastał grubszy/gęstszy/szybciej to niestety znów Cię rozczarujemy. Faktycznie Twój zarost z czasem będzie rósł grubszy i gęstszy, a w pewnych okresach czasu porost nabierze tempa, jednak w żadnym wypadku nie licz na to że sprawiło to golenie. Z wiekiem Twoja broda rośnie coraz bujniejsza. Także na gęstość i grubość włosa w tym wypadku wpłynął czas i geny. A Ty wcale nie musisz golić brody regularnie, aby uzyskać ten efekt. Wystarczy, że odpowiednio ją ostrzyżesz, aby wyglądała schludnie pomimo prześwitów. Regularne mycie brody czy używanie kosmetyków zawierających składniki odżywcze nawet rzadki zarost doprowadzą do super efektu.
-
Oferta kończy się za:0 0 0 0189,00zł z vat
-
Oferta kończy się za:0 0 0 079,00zł z vat
Mit nr 4. Siwa broda rośnie szybciej
prawda/fałsz
Dla odmiany postanowiliśmy Cię miło zaskoczyć. Siwa broda zazwyczaj rośnie jak szalona. Dlatego też nietrudno znaleźć pana, który posiada siwą gęstą brodę. Dowodzą tego badania, które potwierdzają, że siwe włosy rosną o wiele szybciej niż te z pigmentem. Powoduje to naturalne zagęszczenie brody – srebrne brody potrafi rosnąć nawet 4 razy szybciej niż wcześniej, kiedy były wybarwione. Dzieje się tak ze względu na to, że włos nie musi już poświęcać czasu i energii na nadawanie włosom koloru. Siwe brody górą! Nie martw się, kiedy zauważysz, że Twoja broda nabiera zabarwienia soli i pieprzu tylko ciesz się na myśl o dodatkowych centymetrach i długiej brodzie mędrca. Są przypadki, że nawet rzadka broda w kolorze, zaczęła gęstnieć wraz z siwieniem.
Mit nr 5. Broda rośnie w jednakowym tempie
prawda/fałsz
Mit nr 6. Broda jest brudna
prawda/fałsz
Mit nr 7. Golenie brody i pielęgnacja nie są potrzebne, by mieć gęsty zarost
Jakie jeszcze znacie mity na temat porostu brody? Nam przychodzi ich do głowy całkiem sporo! Zarówno te zasłyszane od naszych klientów w Cyrulikach na Koszutce, jak i przeczytanych w internecie.W sieci krąży ich całkiem sporo. Chcielibyście, abyśmy kontynuowali ten cykl wpisów i poruszyli temat kolejnych mitów?