Darmowa wysyłka na terenie Polski dla zamówień już od 149 PLN

Golenie zagęszcza brodę, czyli 5 mitów na temat porostu brody

Postanowiliśmy zostać pogromcami mitów. A ponieważ tych związanych z brodą jest tak wiele, że mógłby z tego powstać cały cykl wpisów. Dzisiaj bierzemy na tapetę 5 najbardziej popularnych naszym zdaniem mitów związane z szeroko rozumianą tematyką porostu brody. Bierzemy na tapetę zarówno różne sposoby na przyśpieszenie porostu brody jak i jego zagęszczenia oraz kilka innych ciekawych informacji.

Mit nr 1. Golenie przyśpiesza porost brody

prawda/fałsz

Nie będziemy tego roztrząsać długo to ściema. Golenie nie przyśpiesza porostu żadnych włosków. Ani tych na brodzie ani tych występujących gdziekolwiek indziej.  Świeżo ogolona broda może sprawiać wrażenie, że szybciej rośnie ponieważ łatwiej nam obserwować różnice na poziomie kilku milimetrów niż kilkunastu centymetrów.  Jeśli nosisz długą brodę i wydaje Ci się, że z czasem zaczęła rosnąć wolniej lub wręcz nie rośnie wcale to nie sięgaj po maszynkę, aby ją ogolić by szybciej rosła, lecz przyjrzyj się temu jak dbasz o brodę. Twoja broda prawdopodobnie wykrusza się na długości, stąd zauważasz wolniejszy jej porost. Zabezpieczaj końce brody olejkami lub balsamami do brody oraz myj ją delikatnym dedykowanym szamponem takim jak Tygrysi szampon do brody.

Mit nr 2. Włosy na brodzie odrastają grubsze po goleniu

prawda/fałsz

Golenie brody nie sprawia, że ta odrasta grubsza lub gęstsza. Kiedy Twój zarost zaczyna odrastać może wydawać się ciemniejszy i grubszy. Jest to jednak tylko efekt wizualny. Skąd się bierze to złudne wrażenie? Otóż po zgoleniu włosy odrastają z końcem obciętym na wprost. Krótszy, młodszy włos na brodzie nie przeszedł jeszcze z Tobą zbyt wiele. Z czasem na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji lub po prostu ze “starości” włos może się ścieniać na końcach. Przy okazji golenia pozbywasz się słabszej, cieńszej końcówki włosa. Oto cały sekret.

Mit nr 3. Systematyczne golenie zarostu pogrubia/zagęszcza/przyśpiesza porost brody

prawda/fałsz

Jeśli myślisz, że po części myliliśmy się w micie nr 1 i 2, ponieważ cały szkopuł tkwi w tym, że należy się golić regularnie aby zarost odrastał grubszy/gęstszy/szybciej to niestety znów Cię rozczarujemy. Faktycznie Twój zarost z czasem będzie rósł grubszy i gęstszy, a w pewnych okresach czasu porost nabierze tempa, jednak w żadnym wypadku nie licz na to że sprawiło to golenie. Z wiekiem Twoja broda rośnie coraz bujniejsza. Także na gęstość i grubość włosa w tym wypadku wpłynął czas i geny. A Ty wcale nie musisz golić brody regularnie, aby uzyskać ten efekt. Wystarczy, że odpowiednio ją ostrzyżesz, aby wyglądała schludnie pomimo prześwitów.

Mit nr 4. Siwa broda rośnie szybciej

prawda/fałsz

Dla odmiany postanowiliśmy Cię miło zaskoczyć. Siwa broda zazwyczaj rośnie jak szalona. Dowodzą tego badania, które potwierdzają że siwe włosy rosną o wiele szybciej niż te z pigmentem. Srebrne brody potrafi rosnąć nawet 4 razy szybciej niż wcześniej, kiedy były wybarwione. Dzieje się tak ze względu na to, że włos nie musi już poświęcać czasu i energii na nadawanie włosom koloru. Siwe  brody górą! Nie martw się, kiedy zauważysz że Twoja broda nabiera zabarwienia soli i pieprzu tylko ciesz się na myśl o dodatkowych centymetrach i długiej brodzie mędrca.

Mit nr 5.  Broda rośnie w jednakowym tempie

prawda/fałsz

Być może spotkałeś się kiedyś z sytuacją, że kiedy przyszedłeś do fryzjera męskiego na strzyżenie brody usłyszałeś, że na jednej wizycie nie doprowadzi jej do perfekcyjnego stanu. Zdziwiło  Cię to lub nawet oburzyło? Barber mógł mieć rację. Nie wszystkie włosy na brodzie rosną w tym samym tempie. Włosy na policzkach rosną zdecydowanie wolniej niż włosy pokrywające podbródek. Jeśli Twój kontur został ogolony zbyt nisko potrzebuje więcej czasu, aby dorównać reszcie brody. Nie martw się Twoje policzki w końcu odrosną. Pozwól barberowi na niewielkie przycinanie i modelowanie reszty zarostu, aby wszystkie włosy na brodzie pasowały do siebie długością i daj 2-3 miesiące, aby niektóre partie nadrobiły zaległości.

Jakie jeszcze znacie mity na temat porostu brody? Nam przychodzi ich do głowy całkiem sporo! Zarówno te zasłyszane od naszych klientów w Cyrulikach na Koszutce, jak i przeczytanych w internecie.W sieci krąży ich całkiem sporo. Chcielibyście, abyśmy kontynuowali ten cykl wpisów i poruszyli temat kolejnych mitów?

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.