Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Broda drwala, kozia bródka, czy broda w stylu Van Dyke? – rodzaje brody a kształt twarzy

Z kształtem brody jest dokładnie tak samo, jak z noszoną fryzur. Nie wszystko pasuje każdemu. Na szczęście liczba istniejących stylów przycinania zarostu jest na tyle duża, że z powodzeniem można wśród nich wybrać taki, który będzie podkreślał wszystkie atut męskiej twarzy. Co więcej, broda to sprawdzony sposób na ukrycie ewentualnych jej niedoskonałości i mankamentów, takich jak  za krótka żuchwa. Strzyżenie brody to prawdziwa sztuka, podobnie jak dopasowanie jej rodzaju do konkretnego Brodacza. Poniżej zaprezentowaliśmy kilka fundamentalnych zasad, które zasługują na szczególną uwagę.

Jaki kształt brody wybrać przy okrągłej twarzy?

Jeśli jesteś posiadaczem okrągłej twarzy powinieneś się skupić na jej optycznym wydłużeniu i wyszczupleniu. Efekt ten osiągniesz nosząc kozią bródkę lub pełną brodę. Dobrym wyborem dla okrągłych twarzy są także wąsy. Idealnie komponują się z kozią bródką i jeszcze mocniej podkreślają zwężenie lica. Jeśli zdecydujesz się na noszenie pełnej brody staraj się, aby była ścięta w szpic. Broda o owalnym lub kwadratowym kształcie przyniesie odwrotny od zamierzonego efekt. Zapomnij również o dziko rosnącej brodzie. Zamiast tego starannie dbaj o ostre linie konturu brody oraz o skrócenie włosów na policzkach i bokobrodach. Jeśli te będą zbyt długie a broda niewycieniowana, optycznie poszerzysz twarz czego wolałbyś uniknąć.

Zarost przy prostokątnym kształcie twarzy

Mężczyźni o prostokątnych rysach twarzy posiadają zbyt pociągłe rysy, dlatego powinni zrezygnować z bardzo długich bród, które optycznie jeszcze bardziej wydłużą twarz. W ich przypadku najlepiej sprawdzi się tzw. ściernisko, czyli utrzymywanie zarostu lub krótkiej brody. Krótkie włosy odciągną uwagę od pociągłego kształtu twarzy, która dzięki nim wydaje się optycznie krótsza.

Strzyżenie brody przy kwadratowej twarzy

Mężczyźni o kwadratowych twarzach mają bardzo wyraźnie widoczną linię szczęki. W niektórych przypadkach jest ona aż zbyt mocno widoczna i zamiast zdobić, szpeci. Z tego powodu najlepiej jest wybierać style, które sprawią, że kształt twarzy przestanie przypominać pudełko. Dobrym wyborem wydaje się zapuszczenie brody na całej długości i przycinanie jej dość blisko skóry przy kościach policzkowych oraz wydłużanie jej na długości. Taki zabieg pozwoli na lekkie zaokrąglenie twarzy i złagodzi ostry wygląd kwadratowej linii szczęki.

Stylizacje dla trójkątnych rysów

W przypadku trójkątnej twarzy jej dolna partia jest węższa od górnej. Charakteryzuje się bardzo małym podbródkiem. Aby wyrównać proporcje twarzy postaw na pełen zarost. Długa i nieco dzika broda sprawi, że lico zmieni swoje proporcje i będzie prezentowało się znacznie atrakcyjniej. Zapomnij o koziej bródce i wyciętych bokobrodach, które jeszcze bardziej przyciągną uwagę  do zbyt wąskiego podbródka.
Każdorazowo najlepiej jest jednak skorzystać z porady specjalisty, który z ma doświadczenie w tym, jak strzyc brodę odpowiednio do poszczególnych kształtów twarzy. Podczas takiej konsultacji możesz zweryfikować to, czy Twoje pomysły były dobre i mieć pewność, że po opuszczeniu salonu fryzjerskiego Twój wygląd ulegnie znaczącej poprawie. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja fryzura  będzie idealnie dopasowana do Twojej twarzy odwiedź nas osobiście w Cyrulikach na Koszutce.
Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *