Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Siwa broda – hot or not

Siwa broda – hot or not?

Mówi się, że mężczyzna starzeje się jak wino – im starszy, tym lepszy. Czy jednak tak samo myślimy, gdy zauważamy pierwsze siwe włosy? Prawdopodobnie nie. A co jeśli Twój zarost zaczyna nabierać siwych odcieni? Jeśli nie masz pojęcia jak sobie z tym poradzić zapraszamy do lektury!

Białe włosy na brodzie – wszystkich nas to czeka

Pojawienie się siwizny to nieunikniony proces, który dotyka nas wszystkich. U mężczyzn, oprócz włosów na czubku głowy, również broda ulega siwieniu. Proces ten jest bardziej zauważalny jeśli chodzi o zarost, ze względu na jego grubość oraz ciemny kolor. To naturalny etap w życiu każdego brodacza , który nie jest powodem do zmartwień.

mężczyzna z siwą brodą

Dlaczego pojawia się siwy zarost? – biologiczne podstawy siwienia

Problemy z siwizną spowodowane są utratą melaniny produkowanej przez melanocyty w mieszkach włosowych. Wraz z wiekiem liczba melanocytów maleje, a komórki te tracą zdolność do produkcji melaniny, odpowiedzialnej za pigment i barwnik włosa. Jej zanikanie prowadzi do stopniowego blaknięcia, a w konsekwencji do pożegnania się z kolorowymi włosami i przywitania się z siwizną.

dlaczego broda siwieje? melanocyty i melanina

Proces siwienia brody – jak przebiega?

Śmiało można rzec, że każda broda siwieje inaczej i u każdego brodacza proces ten przebiega w nieco odmienny sposób. Jednak da się tu znaleźć wspólny mianownik.

W jakim wieku siwieje broda?

Proces siwienia brody zazwyczaj zaczyna się między 30 a 40 rokiem życia, ale może wystąpić również wcześniej lub później. Osoby, które narażone są na duży stres, mają niezdrowy styl życia lub chorują, mogą zauważyć siwiznę wcześniej, nawet w wieku 20 lat, choć wydawać by się wydawać, że problem ten dotyka tylko starszych mężczyzn. Nazywa się to siwieniem indukowanym lub cywilizacyjnym. Wynika z czynników zewnętrznych i procesy genetyczne nie mają na nie wpływu.

co powoduje siwienie zarostu?

Co powoduje siwienie zarostu? – genów nie oszukasz

W swoim kodzie DNA nosisz informacje dotyczące rodzaju i koloru włosów, nie tylko tych na czubku głowy, ale także tych na Twojej brodzie. Ten sam kod DNA wie także, kiedy powinien ograniczyć produkcję melaniny. Informacje dotyczące ilości i czasu produkcji melaniny przekazywane są nam z pokolenia na pokolenie wraz z pulą genów, które otrzymujemy.

siwa broda - w jakim wieku?

Jak długo zarost siwieje?

Broda siwieje powoli i jest to długotrwały proces. Bardzo rzadko zdarza się, aby brodacz osiwiał z nagłym impetem. Włosy siwieją pojedynczo, a jeśli zauważysz pierwsze siwe włosy, każdego dnia będzie ich coraz więcej. Możesz zauważyć pojedyncze siwe pasma w centralnej części, u jej nasady lub końcówkach brody. Kolor włosów zmienia się w nierównym tempie. Nie raz proces ten może się zatrzymać, by później znów postępować, by broda przyprawiła się solą i pieprzem, a z czasem stała się całkowicie biała.

Inne przyczyny siwienia zarostu

Przyczyny siwienia brody mogą wynikać z wielu czynników, niekoniecznie związanych z genetyką. Niektóre z nich to:

 1. Przewlekły stres lub trauma: Badania pokazują, że stres może przyspieszać proces siwienia zarówno włosów na głowie, jak i na brodzie.
 2. Niewłaściwe odżywianie: niedobór niektórych składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały, może przyczynić się do siwienia brody.
 3. Palenie: substancje zawarte w papierosach mogą uszkadzać pigmentujące komórki w mieszku włosowym i przyspieszać proces siwienia.
 4. Choroby autoimmunologiczne i zaburzenia hormonalne: niektóre choroby mogą wpłynąć na siwienie brody.
 5. Brak aktywności fizycznej: również może przyspieszyć proces siwienia.
 6. Ekspozycja na substancje toksyczne: ekspozycja na substancje toksyczne, takie jak metale ciężkie lub chemikalia przemysłowe, może wpłynąć na proces siwienia zarówno włosów na głowie, jak i na brodzie.

inne przyczyny siwienia zarostu

Jeśli siwienie nie jest uwarunkowane genetycznie da się ten proces odwrócić!

Jeśli siwizna wywołana jest przez procesy genetyczne powinieneś zaakceptować upływu czasu i zmianę koloru włosa. Jednak czy wiesz, że świat zna już przypadki mężczyzn, którzy przedwcześnie osiwieli i dzięki diecie bogatej w nienasycone kwasy tłuszczowe, wprowadzeniu aktywności fizycznej i zminimalizowaniu stresu odwrócili ten proces?

kosmetyki do siwej brody

Jak uchronić się przed przedwczesnym siwieniem?

Przedwczesne siwienie jest sygnałem, że nasze ciało nie radzi sobie z obciążeniem i potrzebuje wsparcia. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o zdrowy tryb życia, unikać substancji szkodliwych i stosować skuteczne metody walki z negatywnymi skutkami cywilizacji i stresem.

Zadbaj o dietę i suplementację, która pozwoli uzupełnić braki składników odżywczych w organizmie i wzmocnić Cię od środka. Pamiętając przy tym, że witaminy zawarte w jedzeniu są lepiej przyswajalne od tych w tabletkach.

Zadbaj o zdrowy styl życia. Rzuć palenie. Postaw na regularną aktywność fizyczną, która może pomóc w redukcji stresu i poprawie krążenia, co pozytywnie wpłynie nie tylko na nasz organizm, ale również owłosienie na twarzy.

Warto także stosować kosmetyki do brody, które pomogą jej zachować młody wygląd i kondycję.

Pamiętaj, że kontrolując swoje nawyki możemy pomóc w utrzymaniu kondycji szczeciny i opóźnieniu procesu siwienia.

metody zapobiegania przedwczesnego siwienia zarostu

Siwa broda – jak sobie z nią poradzić?

Możesz zrobić to na dwa sposoby:

 1. Zaakceptuj i pokochaj swoją siwą brodę: zrozum, że to całkowicie naturalny proces, który nie powinien być powodem do wstydu. Siwa broda i wąsy dodają charakteru. Dlatego zamiast ukrywać swoją siwy zarost, zaakceptuj ją i uczyń częścią swojego stylu.
 2. Zafarbuj swój zarost: tuszowanie siwizny to nic złego! Farbowanie może pomóc Ci odzyskać swój naturalny kolor i poczuć się pewnie ze swoim wyglądem.jak poradzić sobie z siwą brodą?

Jak zaakceptować siwiejącą brodę?

Siwa broda może dodawać powagi i szacunku w oczach innych ludzi, ponieważ kojarzy się z dojrzałością, mądrością i doświadczeniem. Zatem siwienie może wpłynąć pozytywnie na Twój wygląd. Jeśli chcesz pomóc sobie w zaakceptowaniu procesu siwienia:

jak zaakceptowac siwa brode

 1. Znajdź inspirację

  Przeglądanie zdjęć i filmów z mężczyznami z siwymi brodami może pomóc w zaakceptowaniu i cieszeniu się swoim wyglądem. Znajdź siwych brodaczy, którzy wyglądają wspaniale i zainspiruj się nimi!

 2. Zwróć uwagę na dobre strony

  Zamiast skupiać się na negatywnych aspektach siwienia, zwróć uwagę na pozytywne strony. Siwa broda może dodać charakteru i indywidualności, a także uznania u innych.

 3. Przetestuj nowe style

  Siwa broda może inspirować do nowych, kreatywnych stylizacji. Spróbuj zmienić kształt lub długość swojej brody i wąsów, co pozwoli Ci uzyskać nowy klasyczny lub ekstrawagancki wygląd!

 4. Dbaj o swoją brodę

  Regularne czesanie i olejowanie może pomóc w utrzymaniu siwej brody w dobrym stanie. Dbając o swoją brodę, poczujesz się bardziej pewny siebie i komfortowy w swoim wyglądzie.

 5. Pozytywna postawa

  W końcu, zaakceptowanie siwej brody wymaga pozytywnej postawy i akceptacji samego siebie. Pamiętaj, że każdy ma swój własny styl i urok, a siwa broda może być częścią Twojego indywidualnego wizerunku.

  zalety siwej brody

Nie bój się farbowania zarostu!

Dla niektórych siwienie może być trudne w akceptacji, ponieważ uważają że sprawia, że wyglądają na starszych niż są w rzeczywistości. Nie ma nic złego w tym, że nie akceptujesz siwych włosów na brodzie. Wręcz przeciwnie! Jeśli spoglądasz w lustro i widok siwej brody sprawia, że Twój dobry humor wyparowuje, dobrym rozwiązaniem może być jej zafarbowanie.

Farbowanie brody może pomóc w zachowaniu młodszego i bardziej dynamicznego wyglądu poprzez zakrycie siwych włosów, a także wzmocnić pewność siebie i poprawić samopoczucie. Nie ma nic złego w chęci ukrycia siwizny i eksperymentowaniu z różnymi kolorami, aby znaleźć ten, który najlepiej pasuje do twojego stylu i osobowości. Zmiana koloru może pomóc w podkreśleniu rysów twarzy i dodaniu charakteru,

W dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn decyduje się na farbowanie swoich bród, a proces ten jest łatwy i szybki. To jedno z wielu narzędzi, które możesz wykorzystać do wyrażenia swojego stylu i czucia się dobrze w swoim ciele.

Jak wygląda farbowanie zarostu?

Możesz skorzystać z gotowych farb lub coverów, które dostępne są w sklepach, lub skorzystać z usług fryzjera, który dobierze odpowiednią farbę i zadba o profesjonalne wykonanie.

Farbowanie brody polega na nałożeniu specjalnej farby na zarost w celu przywrócenia mu naturalnego koloru lub zmiany na inny. Kolor farby zazwyczaj wybiera się tak, aby była ona najbardziej zbliżona do koloru włosów, w ten sposób zapewnisz sobie naturalny wygląd.

farbowanie brody

Wybierz odpowiedni produkt do farbowania brody

Pamiętaj jednak, że decydując się na farbowanie zarostu, musisz zdecydować się na zakup farby przeznaczonej do farbowania brody, a nie do farbowania włosów.

Włos na brodzie jest twardszy, posiada także inną strukturę niż włos na głowie. Ponadto zwykła farba może podrażnić skórę pod brodą.

lepiej postawić na tę, którą spokojnie możesz użyć na twarz.

Farbowanie brody u barbera

Jeśli nie czujesz się na siłach, by samemu farbować brodę możesz udać się do salonu i oddać się w ręce barbera, który z pewnością w sposób profesjonalny dobierze dla Ciebie farby i zapomnisz o tym, że Twoja broda siwieje. Zanim umówisz się na wizytę, upewnij się, że trafisz w ręce doświadczonej osoby.

siwi brodacze

Jak dbać o naturalnie siwą brodę?

Czy odpowiedź na to pytanie będzie różnić się od tej dotyczącej pielęgnacji brody po prostu? Niekoniecznie. Srebrzenie nie wpływa znacząco na kondycję szczeciny, chociaż nie jest dla niej obojętne. Ze względu na to, że siwe włosy pozbawione są pigmentu stają się delikatniejsze, łatwiej się kruszą i łamią, zarost natomiast będzie mniej podatny na układanie. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na jej pielęgnację.

Co do pielęgnacji naturalnie siwej brody? – kosmetyk idealny

Myj, odżywiaj i czesz! Tak jak zawsze. Siwy zarost może wymagać większej regularności lub nakładania odrobinę więcej odżywczych produktów. Po umyciu szczeciny, jeszcze nim sięgniesz po coś odżywczego typu olejek lub balsam, odsącz brodę z nadmiaru wody za pomocą specjalistycznego ręcznika, który jest niezwykle delikatny dla suchej z natury siwej szczeciny. Możesz sięgnąć po kosmetyki i akcesoria, które oferujemy na co dzień w naszym sklepie. Zaprzyjaźnij się z olejkami, balsamami i szamponami do brody.

kosmetyki do siwej brody

Jak dbać o farbowaną brodę?

Nawet najlepsza specjalistyczna farba czy cover będą wysuszały zarost. Dlatego, jeśli decydujesz się na ukrycie siwizny koniecznie zadbaj o swoją brodę stosując produkty pielęgnacyjne. Od razu po zabiegu koloryzacji nałóż na swoją szczecinę większą ilość olejku do brody niż zazwyczaj.

Dodatkowo postaw na bardziej nawilżające niż stricte stylizujące balsamy do brody. Treser Niedźwiedzi i Treser Tygrysów to balsamy wyposażone w szereg nawilżających surowców roślinnych, które podreperują kondycję Twojego zarostu po farbowaniu. Jeśli jednak zależy Ci na bardzo mocnym chwycie i stylizacji pomyśl nad użyciem prostylera i balsamu do brody Rogue, które również doskonale zadbają o kondycję szczeciny po farbowaniu.

kosmetyki do farbowanej brody

Najważniejszy kosmetyk do farbowanej brody – szampon

Zwróć również uwagę na to czym myjesz brodę – w końcu zależy Ci na tym, aby utrzymać nowy kolor włosów brody jak najdłużej oraz aby dodatkowo nie wysuszać i podrażniać skóry pod zarostem. Postaw na łagodny szampon do brody, który pomoże Ci utrzymać kolor na dłużej i nie wysuszą zarostu podczas mycia.

szampony do farbowanej brody

Siwą brodę noś z dumą!

Nieważne jaki kolor brody wybierzesz. Najważniejsze jest to, byś nosił ją z szerokim uśmiechem na twarzy i wysoko podniesioną głową.

Siwa broda uroku Ci doda!

Pamiętaj o jednym: siwizna widoczna na Twojej brodzie nie odbierze Ci męskości! Wprost przeciwnie… Nie daj sobie wmówić, że siwe włosy czy siwa broda wpłyną na to, jak będą postrzegać Cię inni. Siwa broda to doświadczenie życiowe, to mądrość. Najwięksi mędrcy i wyjątkowe postacie literackie to właśnie siwobrodzi! Gandalf, Dumbledore, no i kochany przez nas wszystkich Święty Mikołaj!

znani siwi brodacze

Hot or not?

Odpowiadając na pytanie, które umieściliśmy na samym szczycie dzisiejszego postu, nasz brodaty blog głośno krzyczy, że Tak! Siwi brodacze są hot. Z siwą brodą możesz być hot, ale nie miej wyrzutów sumienia, jeśli w swoim naturalnym kolorze czujesz się lepiej. Wystarczy, że będziesz sobą, po prostu. A kolor to sprawa drugorzędna!

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Głównie w celach funkcjonalnych oraz w celu, by nasze usługi były dostarczane na jak najwyższym poziomie. Prosimy o określenie warunków przechowywania lub dostępu do nich niżej.