Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Czy można nakładać perfumy na brodę? Sprawdź jak to zrobić bezpiecznie!

Broda i perfumy

Perfumowanie brody, choć mogłoby się tak wydawać, nie jest nowoczesnym wymysłem dbających o siebie mężczyzn. Już starożytni Sumerowie, Babilończycy  czy Medowie przywiązywali ogromną wagę do swojego zarostu. Smarowali oni swoje brody wonnymi oliwami i obsypywali je złotem.

Dzisiaj sztuka dbania o brodę przechodzi swój renesans. Mężczyźni coraz chętniej sięgają po produkty dedykowane pielęgnacji brody i wąsów oraz coraz chętniej odwiedzają salony barberskie. Dzięki nim, noszenie zarówno zarostu jak i obfitych bród, staje się przyjemniejsze i łatwiejsze. Zadbana broda jest akceptowana i doceniana przez społeczeństwo. Jednak zdrowa i schludna broda to dla niektórych mężczyzn zbyt mało i nachodzi ich pytanie…

Jak perfumować brodę?

zapach dla brodaczy

Najprostszym sposobem na nadanie brodzie cudownej woni to wybranie dedykowanych perfumowanych olejków/balsamów do brody lub miks tychże dwóch brodatych specyfików. Jednak o perfumowaniu brody w ten sposób opowiemy następnym razem. Dzisiaj skupimy się na mniej oczywistym i bardziej problematycznym sposobie, czyli o perfumowaniu zarostu tradycyjnymi perfumami.

Jeśli posiadasz w swoim zbiorze ulubione perfumy to pewnie nie raz kusiło Cię, aby nałożyć je na brodę. W końcu włosy to świetny nośnik zapachu (łącznie z tymi na brodzie!). Pachnidła zaaplikowane na włosy zatrzymują zapach znacznie dłużej niż kiedy aplikujemy je na skórę.

Jednak nim skusi Cię popsikanie brody ulubionymi perfumami przeczytaj nasz tekst do końca.

Nie nakładaj tradycyjnych perfum bezpośrednio na brodę

Już śpieszymy z odpowiedzią dlaczego nie należy tak postępować. Ale aby to zrobić zastanów się z czego składają się Twoje ulubione pachnidła? Perfumy to mieszanina związków zapachowych, środków homogenizujących i wzmacniających oraz rozpuszczalnika.

Ta ostatnia substancja powinna zniechęcić Cię do nakładania perfum bezpośrednio na brodę. Rozpuszczalnik w perfumach to zazwyczaj etanol lub mieszanka lekkich alkoholi. To właśnie te substancje mogą przyczynić się do nadmiernego wysuszenia i podrażnienia brody oraz skóry pod nią, a przy tym zapewnią Ci powolne wykruszenie brody. Auć!

Czy zatem musisz zrezygnować z używania tradycyjnych perfum? Otóż nie! Wystarczy, że przed popsikaniem poświęcisz trochę czasu i odpowiednio zadbasz o swoją brodę.

zapach dla brodaczy

Jak nakładać  tradycyjne perfumy na brodę?

Przed nałożeniem tradycyjnych perfum przygotuj brodę odpowiednio:

  1. Dokładnie umyj brodę rzemieślniczym mydłem do brody lub łagodnym szamponem do brody. My rekomendujemy użycie mydła syjamskiego jasnego lub szamponu do brody z kompleksem DeoPlex, który doskonale neutralizuje zapachy znajdujące się na brodzie.
  2. Wysusz brodę. Użyj do tego celu specjalistycznego ręcznika do brody lub suszarki z chłodnym nawiewem. Jest to niezwykle ważne ponieważ perfumy na mokrych włosach odparują wraz z wodą, która się na nich znajduje. A przy tym aplikując perfumy na mokrą brodę rozrzedzimy ich zapach.
  3. Nałóż bezzapachowy olejek do brody w skład, którego wchodzi olej abisyński. Olej ten dzięki wysokiej zawartości kwasu erukowego, nie tylko wygładzi Twoją brodę, ale również zapewni jej doskonałą odporność i ochronę przed wysuszającym alkoholem znajdującym się w perfumach. Nie bez powodu olej ten nazywany jest naturalnym silikonem. Bezzapachowy olejek do brody w którego składzie odnajdziesz olej abisyński to np. Cyrulik.
  4. Teraz możesz już nałożyć na brodę swoje ulubione perfumy. Popsikaj brodę z odległości kilku centymetrów, z każdej strony. Staraj się rozłożyć zapach równomiernie. Pamiętaj aby nie przesadzić!
  5. Alternatywnie możesz popsikać grzebień i przeczesać brodę. W ten sposób będzie Ci łatwiej nałożyć zapach równomiernie, jednak jest to proces bardziej czasochłonny. Nie polecamy natomiast nakładać perfum w analogiczny sposób, jednak przy pomocy kartacza. Dlaczego? Pozbycie się perfum z naturalnej szczeciny jest ciężkim zadaniem, przez które możesz uszkodzić swoją brodatą szczotkę.
  6.  Przy okazji nałóż swój ulubiony zapach na nadgarstki czy za uchem. Pamiętaj o umiarze, w końcu perfumy aplikowałeś również na brodę.

Dzięki tym wskazówkom nie tylko zabezpieczysz swoją brodę i w bezpieczny sposób nadasz jej zapach ulubionych perfum, ale również sprawisz, aby utrzymał się on maksymalnie długo na Twojej brodzie!

Pamiętaj jednak, aby nie stosować takiej mieszanki codziennie. Pomimo zabezpieczenia brody olejkiem składającym się ze starannie dobranych naturalnych olei, przesadne korzystanie z tego patentu i tak może osłabić włos. Wszystko z umiarem.

Ulubione perfumy nakładać na brodę czy nie?

zapach męski

A co zrobić, jeśli nie chcesz nakładać perfum na brodę tylko zaaplikować je w tradycyjny sposób? Co zrobić, aby zapach perfum nie gryzł się z produktami pielęgnacyjnymi do brody?

Wtedy również wybierz bezzapachowy olejek od brody. Odżywi on Twoją brodę i skórę pod nią. A co najważniejsze Twoja broda nie będzie przejmować zapachów z zewnątrz takich jak dym tytoniowy czy zapach jedzenia.

Wybierając bezzapachowy olejek do brody masz pewność, że jego zapach nie będzie kłócił się z zapachem wybranego przez Ciebie tradycyjnego pachnidła.

Możesz oczywiście miksować perfumy z zapachowymi olejkami do brody, jednak wymaga to pewnej wiedzy i wyczucia. Sprawę trzeba przemyśleć i przetestować połączenia, tak aby wszystko ze sobą grało. Mamy na to kilka patentów.

Daj nam koniecznie znać w komentarzach czy chciałbyś abyśmy napisali coś o naszych sposobach na to jak łączyć ze sobą zapachowe produkty do brody i perfumy? Oraz czy zastosujesz się do naszych rad i jakie perfumy nałożysz na brodę?

Polecane produkty

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy plików cookie

Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki cookies. Głównie w celach funkcjonalnych oraz w celu, by nasze usługi były dostarczane na jak najwyższym poziomie. Prosimy o określenie warunków przechowywania lub dostępu do nich niżej.