Wielu z Was zapewne zastanawiało się lub wciąż zastanawia się, po co właściwie używać olejków do brody? Dla niektórych to zagadnienie może wydawać się banalne, jednak ten artykuł został stworzony, aby przybliżyć tę wiedzę tym, którzy wciąż mają wątpliwości.

Olejek do brody przede wszystkim służy do pielęgnacji brody. Bezsprzecznie. Jednak to nie wszystko. Poza odżywieniem, zabezpieczeniem i delikatnym nabłyszczeniem włosów na brodzie*, dobry olej zajmie się również problematyczną skórę znajdującą się pod brodą. Odżywiona skóra przestaje swędzieć, łuszczyć się, zachowuje sprężystość i młody wygląd. Ponadto olejek do brody zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie słoneczne, mróz, wiatr, chlorowana woda etc.

Zadbane i wypielęgnowane włosy na brodzie zaczną się ładniej układać i lepiej poddawać przy czesaniu. Bez fikuśnej fryzury broda będzie wyglądać zdecydowanie lepiej, a także na bardziej zadbaną. Dodatkowo zyska na miękkości i sprężystości, co na pewno docenią wszystkie kobiety znajdujące się w Twoim najbliższym otoczeniu. Dzięki dobrej mieszance olei zarówno broda, jak i skóra pod nią, stają się zdrowsze. Dodatkowo olejek do brody świetnie przewodzi zapachy, dzięki czemu broda będzie pięknie pachnieć i nie będzie tak „przyjmować” zapachów z zewnątrz, takich jak dym papierosowy czy zapach jedzenia.

Niezależnie czy jesteś posiadaczami bardzo długiej brody, czy delikatnego zarostu olejek do brody może Ci się przydać. Jeśli posiadasz krótki zarost, olejek będzie walczył z uczuciem swędzenia i ze stanami zapalnymi spowodowanymi goleniem, a także poprawi Twoje funkcjonowanie społeczne – w końcu nie będziesz drapał swoich najbliższych, a przy okazji  siebie. Dla chcących zapuścić długą brodę – ułatwi to zadanie, ponieważ Twoje włosy przestaną się wykruszać, a cebulki włosów będą lepiej odżywione, przez co szybciej będą przybywać do niej dodatkowe centymetry.

*delikatny blask wydobywa głębię koloru

Kiedy olejki do brody uratują twoją skórę i brodę?

 

Olejek wylał się na klawiaturę i nastąpiły jakieś problemy :-(

Jeśli odczuwasz:

-odczucie szorstkości i napięcia skóry,
-rogowacenie naskórka,
-występowanie złuszczeń, drobnych pęknięć i zmarszczek.

Posiadasz:

-zmniejszoną odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne,
-trudności w gojeniu ran i uszkodzeń,
-zmiany trądzikowe,
-wzmożoną wrażliwością na alergeny i inne substancje drażniące,
-kruszące się, sztywne, matowe włosy na brodzie.

 

To prawdopodobnie cierpisz na niedobór kwasów tłuszczowych, które występują w naturalnych olejkach roślinnych i które znajdziecie w składach dobrej jakości olejów do brody. Ich niedobór może powodować takie choroby skóry jak łuszczyca, zapalenie atopowe skóry czy nadmierne wysuszenie, a aby im zapobiec należy stosować oleje.

Dlaczego oleje roślinne?

Oleje roślinne wykazują bliskie powinowactwo do skóry, w przeciwieństwie do olejów mineralnych lub silikonów, ponieważ ich struktura jest zbliżona do substancji budujących skórę. Dzięki temu tłuszcze naturalne podawane zewnętrznie na skórę wykazują aktywność dermatologiczną, ochraniają przed utratą wody, regenerują uszkodzoną barierę lipidową naskórka, odmładzają skórę. Ponadto pełnią funkcję nośnika substancji aktywnych, dzięki czemu wiele substancji przenika do głębszych warstw skóry, w określony sposób wpływają na jej kondycję.
Uwaga! Ważne jest, aby stosować oleje nierafinowane, zimno tłoczone.

Na koniec

Stworzenie idealnego olejku do brody nie jest łatwe, ponieważ za każdą z jego wyjątkowych właściwości odpowiada inny składnik. A aby stworzyć perfekcyjnie działający olejek trzeba, nie tylko wybrać najlepsze i najwyższej jakości oleje, ale też dopasować ich proporcje w taki sposób, aby wzajemnie katalizowały swoje właściwości, a przy tym zachowały dobrą i szybko wchłaniającą się konsystencję. Kto by chciał mieć nadmiernie przetłuszczoną brodę? Lub zatkać sobie ujścia mieszków włosowych i nabawić się trądziku i wypadania włosów? Żadnych chętnych? Wcale mnie to nie dziwi.

Brodacze! Dajcie znać w komentarzach czy chcielibyście dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat używanych olei roślinnych w pielęgnacji brody, a może wolelibyście artykuł o substancjach szkodliwych, których lepiej nie używać? Będziemy również wdzięczni za wszelkie polubienia i udostępnienia wpisu dalej! Do usłyszenia!

 

Alchemiczka

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *