Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Kategorie blog
Jak się golić? - jak golić brodę bez podrażnień twarzy - Cyrulicy
Jak się golić? - jak golić brodę bez podrażnień twarzy - Cyrulicy

Codzienne golenie twarzy jest jedną z najczęstszych i często najbardziej uciążliwych czynności, które muszą wykonywać mężczyźni, którym zależy na gładko ogolonej twarzy. Wielu mężczyzn zastanawia się jak się golić, by uniknąć podrażnień skóry? I sprawić, aby czynność ta stała się przyjemna.

Tradycyjne golenie, niezależnie czy to golenie maszynką, brzytwą czy golarką elektryczną, to dla większości mężczyzn codzienny rytuał. Możemy go podzielić na trzy części, z których wszystkie są równie ważne. A ich przestrzeganie gwarantuje najlepsze efekty. Są to czynności przed goleniem (przygotowanie twarzy), golenie właściwe (sam proces golenia) i czynności po goleniu (związane z odpowiednią pielęgnacją po zakończeniu golenia).

Ponadto musisz również wybrać odpowiednią metodę usuwania włosów z twarzy oraz wybrać odpowiedni sprzęt i kosmetyki, aby zminimalizować ryzyko podrażnień.

Rynek akcesoriów i kosmetyków do golenia zarostu jest ogromny. Do dyspozycji posiadamy ogromny wybór golarek elektrycznych, jednorazowe maszynki do golenia, a nawet brzytwy. A do tego dochodzą wszelkiej maści kremy, żele i pianki do golenia oraz balsamy po goleniu.

Jak się w tym odnaleźć? Wielu z nas zastanawia się jak prawidłowo się golić, aby uniknąć podrażnień. Co nam zapewni najlepsze golenie twarzy i jakie są podstawowe zasady, które powinniśmy przestrzegać, aby szybko i bezpiecznie golić twardy zarost na twarzy? Wszystko to zaraz omówimy.

Dobór metody golenia: golenie brody na sucho czy na mokro?

pędzel do golenia

nasz pędzel do golenia – twój najlepszy przyjaciel

Komfortowe golenie powierzchni skóry twarzy można przeprowadzić zarówno na sucho jak i na mokro.

Golenie zarostu na mokro – dla prawdziwych dżentelmenów

To najbardziej klasyczna forma pozbywania się zarostu. To prawdziwy rytuał, podczas którego można zastosować okład z gorącego ręcznika i zmierzyć się z tak kultowym narzędziem, jakim jest maszynka na żyletki lub brzytwa, by poczuć się jak prawdziwy dżentelmen lub klient najbardziej luksusowego barber shopu.

To idealny wybór dla fanów tradycyjnego golenia i oldschoolowego rzemiosła. W mniej dostojnej i imponującej opcji golenie twarzy na mokro można przeprowadzić golenie maszynką jednorazową. Generuje jednak ona sporo śmieci i odbiera trochę magii całemu rytuałowi.

Golenie na mokro – na czym polega?

Goleniu na mokro towarzyszy zatem ciepła woda (która przyczynia się do zmiękczania zarostu i skóry), kosmetyki do golenia gwarantujące płynniejszy poślizg ostrza maszynki po skórze (żele, kremy, pianki lub mydła do golenia), a cały proces zwieńczony jest wodą kolońską (najzdrowsza dla skóry będzie ta bezalkoholowa) i balsamem po goleniu.

Golenie na sucho – dla kogo?

To z kolei coraz popularniejsza forma pozbywania się niechcianych włosów. Nie wymaga wielkich rytuałów i nie jest tak widowiskowe jak golenie na mokro. Posiada jednak sporą zaletę, mianowicie trwa tylko kilka chwil, a obsługa sprzętu nie wymaga wprawy ani nauki (chociaż warto zapoznać się z instrukcją obsługi maszynki). Jest idealną opcją dla zabieganych.

Sam efekt golenia mocno uwarunkowany jest od jakości użytego sprzętu. Barberskie golarki foliowe, zwane shaverami lub elektrycznymi brzytwami, są w stanie zagwarantować równie gładkie efekty co golenie tradycyjne. Niestety użycie golarki elektrycznej gorszej jakości może nie dać nam efektu idealnie ogolonej skóry. Trymer zaś pozostawi kilka milimetrów włosków w zależności od ustawienia ostrzy.

Golenie twarzy na sucho – sedno sprawy

Goleniu na sucho towarzyszy zatem tylko golarka elektryczna. Nie używamy tutaj kosmetyków do golenia, chociaż talk może być pomocny w celu pozbycia się wilgoci i tłuszczu ze skóry, co zagwarantuje nam płynniejszy poślizg golarki. Po goleniu i w tym wypadku warto użyć wody po goleniu i balsamu po goleniu, aby zminimalizować podrażnienia skóry.

Wybór sprzętu – czym się golić?

Goleniu twarzy, niezależnie od wybranej metody, będzie towarzyszył sprzęt do golenia. A jego wybór może na początku sprawiać kłopoty! Przyjrzyjmy się zatem naszym ulubionym opcjom odpowiadając na pytanie czym się golić?

Jeśli golisz się na mokro postaw na klasyczną maszynkę na żyletki lub golenie brzytwą na wymienne ostrza. Koszt eksploatacji maszynki na żyletki czy brzytwy z wymiennymi ostrzami (zwanej inaczej szawetką, z angielskiego shavette) jest niewielki. Sposób ich użycia wymaga niewielkiej wprawy, jednak nie jest zbyt trudny. Zużyte żyletki lub połówki żyletek należy wyrzucić i zastąpić je nową. Dzięki temu masz zawsze pewność, że masz świeże i ostre ostrza. Zakup dobrej maszynki czy szawetki to przyjazna środowisku inwestycja na lata.

Nie jesteśmy zwolennikami golenia jednorazową maszynką i tradycyjną brzytwą. W przypadku tradycyjnej brzytwy musisz również nauczyć się ją ostrzyć, sterylizować i dezynfekować. Natomiast jednorazowe maszynki generują dużo plastikowych odpadów, z reguły są niewygodnie wyprofilowane, a zamocowane w nich paski nawilżające nie sprawdzają się najlepiej.

Natomiast jeśli golisz się na sucho, polecamy Ci wybrać maszynkę systemową, która zamiast żyletek posiada ostrza. Osobiście

mydło po goleniu – by goliło się łatwiej. sprawdź!

preferujemy golarkę foliową (shaver). Trymer i maszynka elektryczna z nasadkami lepiej sprawdzą się, jeśli chcesz nosić kilkudniowy zarost lub brodę, jednak jeśli chcesz, się pozbyć brody całkowicie golarka jest dokładniejsza. Wymaga jednak regularności. Zbyt długich włosków najzwyczajniej w świecie nie chwyci i konieczne będzie ówczesne skrócenie ich np. trymerem.

Kosmetyki towarzyszące goleniu twarzy

Żele, piank i mydła do golenia służą głównie, by zmiękczyć zarost oraz zapewnić płynniejszy poślizg maszynki, a raczej jej ostrza. Pamiętaj, aby nigdy nie golić twarzy na mokro bez użycia odpowiednich kosmetyków. Może skończyć się to podrażnieniem.

Mydło do golenia ze względu na wysokie pH podnosi nieco włosy, które chcemy zgolić, jednak może podrażniać skórę wrażliwą. Wymaga nieco więcej wprawy i dodatkowych akcesoriów: miseczki i pędzla, aby ubić z mydła pianę, którą nałożymy na twarz.

Żel do golenia o neutralnym pH jest delikatniejszy dla skóry. Żel bardzo łatwo jest rozprowadzić na skórze pod zarostem, dobrze wnika pomiędzy włosy, które chcemy zgolić, zmiękcza zarost i zapewnia doskonały poślizg.

płyn po goleniu

wyjątkowo rozpieszczający skórę płyn po goleniu

Żel może pod wpływem okrężnych ruchów zamienić się w pianę, jednak na rynku dostępne są żele bezpianowe. Tego typu produkty są doskonałe zarówno, kiedy golimy się na gładko jak i w przypadku kiedy chcemy tylko wyrównać kontur brody. Bezbarwny żel nie zasłania nam widoku, więc dokładnie widzimy wszystkie załamania, pieprzyki i nierówności na twarzy. Żel bez piany mniej zapycha ostrze maszynki niż pianka do golenia czy mydło do golenia.

Pianka do golenia może wydawać się najmniej przyjazną opcją, jednak również posiada wielu zwolenników. Pianka do golenia jest prostsza w użyciu niż mydło do golenia, które wymaga wprawy, by wytworzyć z niego pianę. I choć może wydawać się mało wydajnym produktem, wcale tak nie jest. Porcja pianki jest objętościowo spora, jednak nie wymusza na nas zużycia większej ilości produktu, po prostu jest mocniej napowietrzona.

Talk fryzjerski może z kolei być pomocny przy goleniu na sucho. Pomoże Ci pozbyć się wilgoci z twarzy (potu, sebum i resztek wody) dając lepszy poślizg elektrycznej golarce.

Wybór należy do Ciebie. Jednak do tematu kosmetyków jeszcze powrócimy. W dalszej części tekstu omówimy również pielęgnację po zakończeniu golenia.

Golenie twarzy i podrażnienia – dlaczego powstają?

Podrażniona skóra, mocne zaczerwienienie, swędzenie i pieczenie? A może krostki po goleniu? I zraniona skóra? To zdecydowanie nic przyjemnego! Niestety proces golenia nie zawsze przebiega idealnie i bezboleśnie. Brak przygotowania skóry do golenia, zbyt wielki pośpiech i niedostateczne poświęcenie uwagi, tępa maszynka i jeszcze kilka innych błędów mogą sprawić, że golenie stanie się przykrym doświadczeniem. Łatwo wtedy o zacięcie czy uszkodzenie skóry. A golenie twarzy może okazać się nieefektywne. Jakie błędy popełniamy podczas golenia twarzy i jak przyczyniają się one do powstawania podrażnień?

Przycinanie brody - tępe żyletki, ostrza i folia

Podczas golenia ważne jest, aby sprzęt – niezależnie czy to tradycyjna czy elektryczna maszynka – był w idealnym stanie.

Maszynki jednorazowe nie bez powodu są tak nazywane: powinny być jednorazowe. Żyletki i połówki żyletek łatwo się tępią. Gruby i twardy zarost oraz zastosowane kosmetyki do golenia sprawiają, że ich żywot jest krótki.

Tępienie ostrzy dotyczy również golarek elektrycznych, chociaż te oczywiście wymieniamy rzadziej. Folię oraz noże należy regularnie wymieniać i konserwować. Tępy sprzęt utrudnia nam pracę, która staje się nieefektywna, a co gorsza uszkadza skórę. Jeśli ostrze jest idealnie ostre ścina włos, w innym przypadku nieprzyjemnie go ciągnie, szarpiąc skórę. Wbrew pozorom łatwiej skaleczyć się i doprowadzić do podrażnień używając tępego sprzętu niż idealnie ostrego.

Brudny sprzęt do golenia

Uważaj na higienę używanych przez Ciebie akcesoriów. Sprzęt do golenia musi być zawsze czysty i zdezynfekowany. Po każdym goleniu pozbądź się jednorazowych elementów (żyletki lub ich połówki) oraz umyj sprzęt dostosowanym do niego preparatem np. pod bieżącą wodą z mydłem.

Warto spryskać sprzęt preparatem do dezynfekcji. Na ostrzach mogą osadzać się bakterie, które mogą doprowadzić do infekcji, powstawania krost i stanów zapalnych. Maszynka powinna być przechowywana w suchym miejscu. Uważaj, aby nie doprowadzić do jej zardzewienia. Jeśli używasz pędzli do golenia i miseczki do zmydlenia mydła, również uważaj, aby były one czyste i pozbawione bakterii.

Zatem jak się golić? Higienicznie! Po wszystkich czynnościach związanych z usuwaniem owłosienia umyj używane przez siebie przedmioty, odłóż je do wyschnięcia, dzięki czemu przedłużysz ich żywotność, a także sprawisz, że kolejne golenie będzie odbywało się w higienicznych warunkach.

Brak przygotowania skóry przed goleniem

Nie tylko sprzęt do golenia powinien być czysty i higieniczny. Jeśli Twoja twarz jest zanieczyszczona – znajduje się na niej sebum, pot i zanieczyszczenia środowiskowe takie jak kurz i pył – na pewno nabawisz się podrażnień podczas golenia.

Niezależnie czy robisz to zgodnie z kierunkiem włosa, pod włos czy w poprzek włosa podczas golenia dochodzi do mikrourazów skóry, a w połączeniu ze znajdującymi się na skórze zanieczyszczeniami może skończyć się to pogorszeniem stanu cery. Aby tego uniknąć, użyj żelu do twarzy. Dokładnie oczyszczona skóra będzie gotowa na komfortowe usuwanie zarostu. Wybierz żel do twarzy, pozbawionym substancji drażniących, a także alkoholu, który jeszcze bardziej podrażni Twoją skórę.

Uważaj jeśli na Twojej twarzy są mocne zmiany trądzikowe w miejscach, które chcesz ogolić. Uszkodzona maszynką skóra to łatwy cel dla rozsiania bakterii po całej twarzy, co może nasilić objawy trądziku. Nigdy nie gól brudnej twarzy, koniecznie umyj ją przed tym procesem. Opcjonalnie możesz pomyśleć nad noszeniem krótkiego zarostu lub zapuszczenia brody.

Dzień przed pozbywaniem się zarostu nawilż skórę używając ulubionego kremu, a także kilka dni wcześniej wykonaj delikatny peeling twarzy. Nie wykonuj peelingu w dniu golenia. Dodatkowy stresor dla skóry tuż przed usuwaniem zarostu to nie najlepszy pomysł.

W przypadku golenia twarzy na mokro warto wykonać je po wyjściu spod prysznica, gorącej kąpieli lub z użyciem kompresu z ręcznika, który skutecznie wpłynie na zmiękczanie zarostu. A jeśli golisz się na sucho umyj twarz i dokładnie ją wytrzyj. Nawet minimalna ilość wilgoci na skórze utrudni Ci pracę. Wytrzyj twarz w ręcznik papierowy aż nie pozostanie na nim ani kropelka wody.

Niewłaściwa pielęgnacja przed i po goleniu

Golisz twarz brzytwą lub tradycyjną maszynką nie używając żadnych kosmetyków do golenia ? To poważny błąd. A jego konsekwencją będzie poważne podrażnienie twarzy. Brak poślizgu i zmiękczenia zarostu sprawi, że będziesz nieprzyjemne szarpać swój zarost, zamiast gładko go ogolić.

Podobnie, jak żel do mycia twarzy, preparaty do golenia powinny być pozbawione alkoholu i drażniących substancji oraz o odpowiednim pH. Jeśli używane przez Ciebie kosmetyki będą dla Ciebie zbyt agresywne lub wywołają uczulenie, to na pewno będziesz zmagał się z podrażnieniem. Skóra podczas golenia jest wyjątkowo bezbronna.

Pielęgnacja po goleniu ma natomiast uspokoić zestresowaną goleniem skórę, wspomóc jej procesy regeneracyjne, zredukować zaczerwienienia i pieczenie oraz przywrócić skórę do równowagi. Pielęgnacja po goleniu jest tak samo ważna jak czynności, które wykonujesz przed i w trakcie golenia. Kosmetyki przed i po goleniu mają ogromne znaczenie dla przebiegu golenia i dla utrzymania efektu po goleniu. W połączeniu z odpowiednimi umiejętnościami zagwarantują najlepszy efekt bez zacięć, wrastania włosków i podrażnień zachowując Twoją skórę zdrową.

Niedostateczne zmiękczenie zarostu i naprężona skóra podczas golenia

Niezależnie czy wykonujesz szybkie, czy wolne ruchy maszynką skóra podczas golenia powinna być napięta. Używaj wolnej ręki,

w które nie trzymasz maszynki, aby naciągnąć skórę. Dzięki temu golarce będzie łatwiej wychwycić włosy, a ostrze z łatwością usunie niepotrzebne włosy bez konieczności ciągnięcia skóry. Zminimalizujesz również ryzyko zacięć, ponieważ fałdki skóry i nierówności na twarzy nie będą Ci przeszkadzać.

Jeśli golisz szyję, możesz odchylić głowę do tyłu i lekko podnieść podbródek. Wciąż za mało? Możesz użyć swojego języka lub wydąć policzki, dzięki temu skóra będzie jeszcze bardziej napięta. Złapanie za nasadę nosa i podciągnięcie go do góry sprawi, że przestrzeń między nosem a ustami będzie łatwo dostępna, a Ty raz dwa zgolisz wąsa.

golenie brzytwą

Usuwanie zarostu zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów czy pod włos

Jeśli Twoja cera jest bardzo delikatna, wrażliwa i skłonna do podrażnień zawsze gól się zgodnie z włosem, czyli z kierunkiem jego wzrostu. Kierunek golenia jest istotną kwestią, nie warto tego robić na oślep w różnych kierunkach, gdyż odpowiednie golenie niweluje ryzyko podrażnień. Podczas golenia w kierunku przeciwnym, to jest pod włos lub w poprzek włosów, częściej dochodzi do zaczerwienienia i może to powodować podrażnienia. Jednak wielu z nas zwraca uwagę, że golenie z włosem nie daje tak gładkiego efektu, jakiego oczekujemy. Kompromisem jest ogolenie się w trzech etapach. Najpierw pozbywamy się całego niechcianego owłosienia zgodnie z kierunkiem włosa, następnie przechodzimy do drugiego etapu golenia w poprzek włosa, a jeśli zajdzie taka potrzeba ostatnim etapem będzie poprawienie niedogolonych miejsc pod włos.

Nieumiejętne używanie sprzętu i pośpiech

profesjonalny ręcznik do brody w twoich rękach – sprawdź!

Jeśli nie masz odpowiedniej ilości czasu: nie gól się i przełóż to na inny dzień. Pośpiech to łatwa droga do skaleczeń. Ponadto zbyt mocne przyciskanie ostrzy golarki elektrycznej oraz używanie jej, kiedy zbyt mocno się nagrzeje, również jest szkodliwe dla kondycji skóry.

ręcznik do brody

Czynności przed goleniem – jak się przygotować?

Kilka dni przed goleniem wykonaj delikatny peeling twarzy, który pomoże Ci się pozbyć martwego naskórka. Dzięki temu w dniu golenia skóra będzie gładsza i łatwiejsza do dokładnego ogolenia. Nałóż również na nią swój ulubiony krem, aby nawilżyć skórę.

W dniu depilacji twarzy przygotuj i wyczyść wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria, sprawdź, czy nie są uszkodzone. Wymień żyletki lub naładuj baterię golarki elektrycznej. Przed samym goleniem umyj dłonie, a także swoją twarzy.

W przypadku golenia na sucho dokładnie wytrzyj twarz i możesz oprószyć ją nieco talkiem. Nie nakładaj już na skórę żadnego produktu.

A jeśli golisz się na mokro, weź gorącą kąpiel lub przygotuj okład z ręcznika. Możesz wmasować kropelkę neutralnego dla skóry oleju np. oleju z pestek winogron lub oliwy z oliwek, aby zagwarantować jeszcze lepsze zmiękczenie zarostu. Ciepła woda i mokry ręcznik przed goleniem mogą zmiękczyć zarost znacznie ułatwić usuwanie martwego naskórka.

etapy golenia twarzy

Golenie właściwe – Jak prawidłowo się golić na twarzy na sucho?

Aby zmaksymalizować komfort golenia i wydajność golarki, musisz zadbać o to, aby Twoja skóra była całkowicie sucha. Bez potu, sebum i zanieczyszczeń. Ale także wody, dlatego nie gól się bezpośrednio po myciu twarzy. Osusz dokładnie skórę i odczekaj minimum 20-30 minut. Jeśli zapuściłeś brodę zbyt mocno, prawdopodobnie przed użyciem golarki będziesz musiał skrócić włosy przy pomocy maszynki lub trymera. Podczas golenia dostosowuj kąt, kierunek i nacisk maszynki do obszaru, który golisz. Golarka może nagrzewać się podczas pracy. W przypadku, kiedy zrobi się zbyt ciepła, odczekaj chwilę.

Golenie właściwe – Jak dokładnie się ogolić na mokro?

Aby golenie przebiegało komfortowo, najpierw nałóż na wilgotną, świeżo umytą twarz piankę, mydło lub żel do golenia. Jeśli postawisz na mydło, musisz wyrobić pianę w miseczce. Rozprowadź wybrany przez siebie produkt dokładnie pod zarostem. Użycie naturalnego włosia w pędzlu do golenia może zwiększyć komfort nakładania piany i jest łagodniejsze dla skóry. W ten sposób zapewnisz łatwiejszy poślizg maszynce i zmiękczysz twardy zarost. Pamiętaj, że co za dużo to niezdrowo – zbyt duża ilość nałożonego produktu może negatywnie wpłynąć na wydajność ostrzy, zapychając je. Podczas usuwania zarostu ważna jest precyzja, uwzględnienie kierunku ścinania włosa i odpowiedni nacisk ostrzy. A w przypadku szawety także nachylenie ostrza do skóry – staraj się robić to pod kątem 45 stopni.

Czynności po goleniu: męska pielęgnacja ogolonej twarzy

Samo golenie to nie wszystko. Skoro już rozgrzałeś skórę gorącą kąpielą, kompresem lub rozgrzaną golarką na koniec opłucz twarz zimną wodą, która zamknie pory i uspokoi skórę, a także usunie martwe komórki naskórka. Ponadto napnie skórę i załagodzi ból spowodowany rozgrzaną folią. Jeśli goliłeś się na mokro, umyj twarzy za pomocą żelu do mycia twarzy i pozbądź się resztek preparatu do golenia. W przypadku golenia na sucho wystarczy opłukać twarz samą wodą. Osusz twarz delikatnym ręcznikiem.

Płyn po goleniu to pierwszy kosmetyk, którym warto potraktować twarz zaraz po zmyciu resztek pianki do golenia. Zamiast sięgać po after shave, który składa się z alkoholu i zapachu postaw na produkt, który faktycznie nawilży Twoją skórę oraz będzie przeciwdziałał podrażnieniom (a nie dodatkowo je serwował i pogarszał podrażnienia). Bezalkoholowy płyn po goleniu Razor Time będzie świetną opcją. Zawarte w nim fitokompleksy Caresoft™ oraz Dermasooth™ przywracają integralność naskórka oraz zmniejsza reaktywność i wrażliwość skóry. Zostały stworzone do łagodzenia i regeneracji podrażnionej goleniem skóry. Działając od wewnątrz, zmniejsza uszkodzenia na zewnątrz skóry.

Na koniec koniecznie sięgnij po swój ulubiony krem. Multitool? Multikrem! idealnie sprawdzi po goleniu, ale może towarzyszyć Ci również na co dzień. Uzupełni działanie bezalkoholowego płynu po goleniu Razor Time dzięki synergicznie dobranym składnikom aktywnym. Zawarty w nim naturalny prebiotyk BioEcolia® wspomaga odbudowę prawidłowej flory naskórka. Chroni skórę i stymuluje jej naturalne zdolności obronne przed niepożądanymi drobnoustrojami, wzmacniając system odpornościowy skóry, który może być zaburzony przez golenie. Nakładając krem lub balsam nawilżający po goleniu, skóra twarzy otrzymuje niezbędne składniki odżywcze, które pomagają w regeneracji.

Przystrzyc brodę trymerem czy nożyczkami?

Sposób przycinania należy dopasować do swoich umiejętności i preferencji. Schludny wygląd świeżo przyciętej brody dodaje elegancji każdemu mężczyźnie. Golenie twarzy trymerem to dobre rozwiązanie dla mężczyzn preferujących krótki zarost, który wymaga regularnego przycinania brody. Użycie trymera do brody pozwala na dokładne i szybkie formowanie różnego rodzaju zarostu, zależnie od kształtu twarzy. Golarki elektryczne są wygodnym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy chcą szybko i efektywnie golić twarz, zachowując przy tym skórę twarzy w dobrej kondycji.

Nożyczki umożliwiają większą precyzję i kontrolę, co jest kluczowe dla tych, którzy chcą starannie modelować kształt swojej brody. Metoda ta jest również łagodniejsza dla skóry, minimalizując ryzyko podrażnień, zacięć czy problemów z wrastającymi włosami, co czyni ją doskonałą opcją dla mężczyzn z wrażliwą cerą. Kolejną zaletą jest to, że przystrzyc brodę nożyczkami można tak naprawdę w każdych warunkach. Nie wymagają one bowiem dostępu do elektryczności. Regularne ostrzenie nożyczek zapewnia ich skuteczność i długotrwałość, co jest ważne dla utrzymania schludnego i estetycznego wyglądu brody.

Jak się golić, aby robić to z przyjemnością?

Prawidłowe golenie wydaje się łatwe. Pozbywanie się zarostu jest rutynową i zwyczajną czynnością, to jednak warto podejść do tego tematu na poważnie. Dzięki temu masz szansę na osiągnięcie idealnie gładkiego efektu bez zbędnych podrażnień, czy problemu wrastających włosków. A być może nawet polubisz samo golenie, jeśli potraktujesz je jako chwilę relaksu. Podczas golenia znaczenie ma wszystko, od kosmetyków ułatwiających proces strzyżenia brody, poprzez sprzęt i technikę, aż po końcową pielęgnację. Dobranie ich zgodnie z preferencjami jest gwarancją sukcesu. W strzyżeniu brody ważne jest, aby uwzględnić typ zarostu oraz kształt twarzy, co wpływa na ostateczny efekt. Odpowiednio dobrany rodzaj zarostu może znacząco poprawić ogólny wygląd mężczyzny, podkreślając jego rysy twarzy i dodając charakteru. Golić się, nawet codziennie, można z przyjemnością!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl