Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień już od 199 zł

Jak często chodzić do barbera? – podcinanie włosów u fryzjera męskiego

jak czesto chodzic do barbera

Patrząc po opiniach, które dostajemy od naszych klientów w Cyrulikach na Koszutce – naszym najlepszym barber shopie w Katowicach – niektórzy Panowie mogliby spędzać u fryzjera męskiego każdy dzień! Niestety na częste wizyty nie zawsze pozwalają nam: czas, możliwości, nadmiar obowiązków oraz oczywiście same włosy, które tak szybko nie rosną. Codzienne wizyty to oczywiście żart. Jednak dla naszych fryzur dobrze by było, gdyby wizyty u barbera odbywały się regularnie. Jeśli zastanawiasz się jak często trymować brodę i strzyc włosy ten wpis jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego jak często odwiedzać swój ulubiony barber shop!

Jak często strzyc włosy u barbera?

Niestety nie dostaniesz od nas idealnej gotowej odpowiedzi. Aby fryzura wyglądała na elegancką oraz zadbaną najbardziej średnio przyjmuje się, że wizyty powinny odbywać się co 3-4 tygodnie. Ten czas nie sprawdzi się jednak u wszystkich osób. Częstotliwość wizyt powinna być dopasowana do konkretnej osoby. W zależności od jej stylu życia, możliwości oraz preferencji. Nie każdy może pozwolić sobie na częste wizyty u barbera chociażby ze względu na brak czasu. Niektórzy Panowie będą woleli utrzymać idealnie wyglądającą fryzurę przez cały okres jej noszenia, a innym nie będą przeszkadzać za nadto odrośnięte włosy. Dlatego każdy z nas będzie wymagał nieco innej częstotliwości wizyt i warto dopasować je pod siebie. Najważniejsze czynniki, które wpływają na to jak często powinieneś odwiedzać barbera to przede wszystkim:

  • szybkości porostu włosów,
  • długości włosów,
  • rodzaj preferowanej fryzury.

Jak szybko Twoje włosy rosną?

Przeciętne tempo wzrostu włosów to zazwyczaj 1-1.5 centymetra na miesiąc. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna. I zdarzają się zarówno osoby, których włosy rosną dużo szybciej. Jak i te których włosy odrastają zdecydowanie wolniej. To jak szybko rosną Twoje włosy zależy od uwarunkowań genetycznych, Twojej diety i aktywności fizycznej, stosowanych kosmetyków, zażywanych leków oraz suplementacji. I zapewne wielu innych czynników, które na szybko nie przyszły nam do głowy. Dodatkowo włosy zazwyczaj szybciej rosną wiosną i latem, niż jesienią i zimą. Zdarzają się klienci, którym włosy rosną w tak wolnym tempie, że spokojnie mogą odwiedzać fryzjera co drugi miesiąc, a nawet rzadziej. Zatem jak widzisz częstotliwość wizyt u barbera będzie mocno powiązana z tym jak szybko rosną Twoje włosy. Jak możesz się domyśleć zasada jest prosta. Im szybciej Twoje włosy rosną, tym częstszych wizyt będziesz potrzebować, aby utrzymać fryzurę bez szwanku. I na odwrót.

Włosy długie, średnie, krótkie

Zdecydowana większość klientów barber shopów nosi krótkie lub bardzo krótkie męskie fryzury. Jednak część mężczyzn decyduje się na fryzury średniej długości, a nawet zapuszcza jak najdłuższe włosy. Osoby preferujące fryzury bardzo krótkie będą musiały częściej odświeżać swój wygląd u barbera niż osoby noszące fryzury średnie lub długie. Panowie, którzy zapuszczają włosy i nie chcą tracić z ich długości powinni przychodzić do barbera wtedy, kiedy zauważą u siebie rozdwojone końce. Białe kulki na końcówkach włosów? Włos podzielony na 2-3 części? Końce Twoich włosów wyglądają źle lub po prostu chciałbyś już skrócić fryzurę? Umów wizytę u barbera! Jeśli nie zetniesz zniszczonych końców włosy i tak wykruszą się na długości. A do tego będą źle wyglądały. Podczas zapuszczania włosów warto zadbać o końce raz na 3-4 miesiące, ucinając zniszczone końce ostrymi fryzjerskimi narzędziami. Pamiętaj, że im lepiej zadbasz o swoje długie włosy: stosując odżywki i maski do włosów, serum do zabezpieczania końcówek oraz łagodny szampon myjący, tym dłużej Twoje włosy będą w lepszym stanie. Jednocześnie rzadziej potrzebując wizyty u barbera!

 

Fade czy nie fade – rodzaj preferowanej fryzury

Rodzaj fryzury jest powiązanym tematem z długością włosów. Wszakże różne typy fryzur posiadają różną długość. Zacznijmy jednak od samych boków fryzury.

Jeśli preferujesz, aby boki Twoich włosów były wykończonie w typue fade, czyli wycieniowane od zera, to będziesz musiał pojawiać się u barbera dużo częściej niż w przypadku skróconych boków, które wycieniowane są od kilku-kilkunastu milimetrów. Niezależnie czy zdecydujesz się na niski, średni czy wysoki fade.  Jeśli chcesz cały czas podtrzymać efekt cieniowania od zera musisz odswieżać wygląd swojej fryzury co tydzień lub dwa tygodnie. Po dłuższym czasie nie będzie już widać perfekcyjnego cieniowania. Natomiast, jeśli cieszysz się wygolonymi od zera bokami zaraz po wyjściu od barbera, jednak kiedy odrastają i cieniowanie przestaje być tak widoczne, a Ty wciąż dobrze czujesz się ze swoją fryzurą spokojnie możesz nosić ją dłużej.

A jak sprawa wygląda z górą fryzury? Panowie lubiący militarne cięcia w typie buzzcut będą musieli regularnie i często skracać fryzurę. W przypadku dłuższych fryzur zaczesanych do tyłu lub na bok, w typie slick back, side part, cropp lub pompadour, kiedy nie przeszkadza Ci że Twój fade już odrósł lub nosisz dłuższe boki, z reguły wystarczają wizyty co 4-6 tygodni.

Jak często strzyc brodę w barber shopie?

A jak sprawy się mają w przypadku brody? Jeśli chcesz aby Twoja broda wyglądała na schludną i elegancką zadbaj o to, aby mieć zawsze idealnie wykonturowane linie boczne brody, policzki oraz w przypadku krótszych bród linię pod szyją. Niestety miejsca te bardzo szybko zarastają. O ile linia pod szyją nie będzie widoczna, jeśli nosisz długą brodę i możesz zrezygnować z jej wygalania, o tyle w przypadku zarostów i krótkich bród będzie nieestetycznie porośnięta już po kilku dniach. Linia policzków będzie od razu widoczna niezależnie od długości brody.

Rozwiązaniem tego problemu są albo częstsze wizyty u barbera albo zakup trymera lub brzytwy do użytku domowego i podgalania tych linii między wizytami. Uważaj jednak, aby nie zjechać konturów w przypadku policzków zbyt nisko, a w przypadku szyi zbyt wysoko. Popsujesz w ten sposób całe proporcje brody. Utrzymanie symetryczynych linii oraz wyczucie odpowiednich kątów to również  nie jest łatwe zadanie. Najlepiej jeśli podgolisz te najbardziej denerwujące części. Starając się nie naruszać zanadto nadanego przez barbera kształtu i konturu. Jeśli podgalasz się samemu łatwiej jest o wpadkę podczas cięcia.

Warto również zadbać o to, aby broda nie rozrastała się zanadto na boki, utrzymywała swój kształt oraz nie odstawała w każdą stronę. W tym wypadku pomiędzy wizytami u barbera pomocny okaże się roller do brody, prestyler do brody oraz balsam do brody. Dzięki tym trzem rzeczom wygładzisz kształt brody, ujarzmiając ją między wizytami.

Jak często odwiedzać barbera, jeśli zapuszczasz brodę?

Jeśli chcesz utrzymać aktualną długość brody podcinaj ją co 4-6 tygodni. A jeśli chcesz utrzymać schludny i krótki zarost z pomocą barbera, bez własnej interwencji, wskazane będą wizyty co 2-3 tygodnie. W przypadku kiedy chcesz zapuścić jak najdłuższą brodę nie możesz obcinać jej co miesiąc. Jeśli co 30 dni pozbywasz się 1 centymetra brody z długości nigdy jej nie zapuścisz. Obcinaj brodę z długości co 2-3 wizyty. Przy okazji informując barbera, że zapuszczasz brodę. Fryzjer męski wyrówna wtedy jej kształt, pozbawi Cię rozdwojonych końców oraz przede wszystkim ogarnie wcześniej wspominane kontury i linie. Dzięki temu pomimo zapuszczania brody ta nie rozrośnie się za bardzo na boki, a jedynie będzie zwiększać się na długości.

kosmetyki do stylizacji brody

Mamy nadzieję, że nasz wpis pomimo tego, że nie dał Ci gotowej odpowiedzi rozjaśnił nieco informacje na temat jak często odwiedzać barbera. W razie wątpliwości zawsze możesz zagadać do Twojego fryzjera męskiego, aby podpowiedział Ci jak często powineneś go odpowiedzać. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta barber nie da Ci konkretnej odpowiedzi, ale jeśli przejdziesz się do niego parę razy regularnie będzie w stanie pomóc wyczuć Ci tempo szybkości porostu Twoich włosów i brody. Dajcie nam znać w komentarzach jak często odwiedzacie fryzjera? A może tniecie się sami? Jesteśmy ciekawi!

 

Polecane produkty

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *